Małopolska Platforma Obywatelska rozpoczęła akcje „Złap Odech Małopolsko”. To nieoficjalny początek kampanii wyborczej

W poniedziałek, w Krakowie, małopolscy działacze Platformy Obywatelskiej zainaugurowali  inicjatywę o nazwie „Złap Oddech Małopolsko”. Celem akcji jest zapewnienie wsparcia przedsiębiorcom, rodzicom, pacjentom oraz rozwiniętemu transportowi publicznemu, dbając o jakość wody i powietrza oraz odpowiednią infrastrukturę w regionie.  To nieoficjalny początek kampanii wyborczej opozycji. 

 – Akcja Złap Oddech Małopolsko jest podsumowaniem naszych 3-letnich prac małopolskiego centrum programowego. Mamy przygotowanych, skonsultowanych z ekspertami kilka rzeczy, o których chcemy rozmawiać z Małopolanami. Są również rzeczy krajowe” – mówił podczas konferencji  Grzegorz Małodobry, sekretarz małopolskiej Platformy. Jak dodał. akcja ma na celu zapewnienie oddechu w wielu sferach życia, począwszy od służby zdrowia, aż po infrastrukturę.

Poseł Aleksander Miszalski wykazał, że największym problemem Małopolski jest zanieczyszczone powietrze zarówno pod względem środowiskowym, jak i politycznym, spowodowane działaniami rządzących działaczy PIS w regionie – Jest bus, który z tym hasłem będzie jeździć od dzisiaj przez każdy powiat, każdą gminę, prezentując nasze programowe ustalenia i tłumacząc wyborcom w Małopolsce w każdym jej miejscu, dlaczego wspólnie musimy przewietrzyć Małopolskę” – podkreślił. Dodał, że Platforma po wtgranych wyborach „naprawi rządowy program Czyste Powietrze, który obecnie nie działa w taki sposób, w jaki powinien” –  W ramach tego programu będziemy wymieniać kopciuchy, których w Małopolsce wciąż dymi 2,5 mln, czyli wymieniono ich niewiele, a także termomodernizować budynki oraz instalować pompy ciepła – podkreślił poseł. 

 

Poseł Marek Sowa zaznaczył, że szczególne zaangażowanie polityczne jest niezbędne w celu przekonania mieszkańców Małopolski. Akcja „Złap Oddech Małopolsko” ma objąć każdą gminę w regionie, a celem jest zablokowanie funduszy europejskich na setki miliardów złotych. Pragną także zainwestować w ochronę zdrowia, zważywszy na deficyt naturalny wynoszący 520 tysięcy osób w ciągu ostatnich 7 lat pod rządami PIS.

fot. materiały prasowe

Senator Jerzy Fedorowicz poruszył kwestie związane z ingerencją władzy w polską kulturę, a także edukacją, szczególnie stanem psychiatrii dziecięcej, które wymagają natychmiastowych działań.

Radny Miasta Krakowa, Łukasz Sęk, tłumaczył potrzebę stworzenia Krakowskiej Metropolii, która ma zostać ustanowiona dzięki projektowi przegłosowanemu przez Senat RP, pomimo działań senatorów PIS działających na niekorzyść regionu. Wskazał także na wyzwania związane z wysoką inflacją i konieczność zapewnienia samorządom stabilności finansowej.

fot. materiały prasowe

 

 

 

4 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie