Małopolskie szpitale potrzebują tych pieniędzy! Pomożesz? Dostaniesz maseczkę

Lekarze walczący z koronawiursem / fot. Facebook Szpitala im. Żeromskiego

Warto wziąć udział w tej zbiórce. W internecie trwa akcja #poMOCnaMaseczka, dzięki której zostaną zakupione przenośne respiratory dla Powiatowego Szpitala w Myślenicach oraz Dziecięcego Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie. Oddział zakaźny czeka na stetoskopy oraz materac podgrzewający ciało dziecka podczas reanimacji.

Każdego dnia do szpitala w Myślenicach przywożeni są pacjenci z całego województwa (m.in. z powiatów: tatrzańskiego, tarnowskiego, nowotarskiego, limanowskiego, wadowickiego), u których objawy oraz wywiad epidemiologiczny wskazują na podejrzenie zarażenia koronawirusem.

Oddział Dziecięcy Chorób Zakaźnych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie jest głównym oddziałem dziecięcym w Małopolsce gdzie hospitalizowane są dzieci z podejrzeniem i zarażeniem koronawirusem. Pracownicy tych szpitali stawiają czoła niełatwemu wyzwaniu i robią co w ich mocy, by w jak najlepszy sposób zapewnić prawidłową opiekę i hospitalizację osób chorych, w tym dzieci. Teraz potrzebują naszej pomocy.

Cel zbiórki to 102 tysiące złotych. W chwili pisania tego artykułu, na koncie zbiórki jest 39 tysięcy złotych.

Jeśli weźmiesz udział w akcji i wpłacisz więcej niż 10 złotych, otrzymasz maseczkę wykonaną przez firmę As-Garnitex. Jeśli uznasz, że maseczka nie jest ci potrzebna, będziesz mógł ją ″zawiesić″ i sprawić, że maseczka trafi do potrzebującego szpitala.

Tutaj pełen opis akcji.

ml

Zobacz także