Posypią się mandaty za brak maseczki. Będą wzmożone kontrole w galeriach handlowych

Musisz przeczytać

Będą wzmożone kontrole przestrzegania obowiązku noszenia maseczek w galeriach handlowych. Inspektorzy sanitarni w województwach dostali nakaz w tej sprawie od głównego inspektora sanitarnego.

O wzmożonych kontrolach obostrzeń sanitarnych w placówkach handlowych poinformował rzecznik ministra zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Podkreślił, że na prośbę ministra główny inspektor sanitarny wysłał do wszystkich wojewódzkich inspektorów nakaz przeprowadzenia wzmożonych kontroli w zakresie przestrzegania obowiązku zakrywania ust i nosa. Według rzecznika resortu zdrowia, w kościołach i autobusach komunikacji obowiązek zakładania maseczek jest bardziej przestrzegany niż w sklepach. Kontrola maseczek obejmie zarówno klientów, jak i obsługę w sklepach.

Wojciech Andrusiewicz nie zapowiedział dodatkowych obostrzeń z powodu narastającej liczby zakażeń. Nie było też mowy o dodatkowych przywilejach dla zaszczepionych na koronawirusa (albo o ograniczeniach dla niezaszczepionych). Ale niespodziewanie posłowie PiS zgłosili w Sejmie projekt ustawy, której przyjęcie pozwoli pracodawcom sprawdzać, czy zatrudniane przez niego osoby są zaszczepione. Miał to być projekt rządowy, ale Rada Ministrów do tej pory się nim nie zajęła. Zgłoszenie ustawy przez grupę posłów może przyspieszyć jej uchwalenie i wprowadzenie w życie.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

2 KOMENTARZE

2 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca