Miasto nie ma pieniędzy na remont nawierzchni mostu Grunwaldzkiego

Musisz przeczytać

Kierowcy, którzy jeżdżą przez mostem Grunwaldzki skarżą się na zły stan jezdni. Nawierzchnia jest popękana, przy dylatacjach mostu potworzyły się wybrzuszenia – tam kierowcy musza szczególnie uważać i zmniejszać prędkość. Jeszcze gorzej wygląda stan torowiska i wydzielonej jezdni dla autobusów. Asfalt jest mocno pofałdowany, kruszy się, a odłamki leżą na drodze. Niestety na razie nie ma co liczyć na remont – miasto nie ma pieniędzy.

Trzeba przyznać, ze spękany i zniszczony asfalt wychodzi na zdjęciach wyjątkowo artystycznie. Jednak to co jest przyjemne dla fotografa,  przejeżdżających tamtędy kierowców przyprawia o ból zębów.

Tak od dłuższego czasu dzieje się na moście Grunwaldzkim. – Most jest w fatalnym stanie! Nie pamiętam, kiedy ostatnio była remontowany. Od lat miasto nic tam nie robi. Najgorzej mają kierowcy – mówi jeden z kierowców. 

Magistrat przyznaje rację mieszkańcom, że nawierzchnia na moście  wymaga gruntownego remontu. Dodaje jednak, że potrzebne są na to spore nakłady finansowe, które obecnie nie są zabezpieczone w budżecie miasta – Zarząd Dróg Miasta Krakowa wnioskuje do budżetu miasta Krakowa o konieczne środki finansowe na to zadanie. Na razie w budżecie miasta ani w Wieloletniej Prognozie Finansowej nie znalazły się pieniądze w odpowiedniej wysokości. Zarząd Dróg Miasta Krakowa w tym roku ponowi starania o zarezerwowanie odpowiedniej kwoty w budżecie na 2024 rok – mówi Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy ZDMK.

Na gruntowny remont w tym roku nie mamy więc co liczyć. Ale jest światełko w tunelu. ZDMK nie wyklucza przeprowadzenia doraźnej naprawy –  Zły stan nawierzchni zostanie poprawiony w ramach bieżącego utrzymania – podkreśla rzecznik ZDMK. Na razie nie jest znany termin oraz zakres takiego remontu. 

fot. KRKnews

Powodów do narzekania nie będą mieli za to kierowcy korzystając z pobliskiego mostu Dębnickiego. Jak już informowaliśmy, w lipcu rozpocznie się remont tej przeprawy. Całość inwestycji zakończy się pod koniec listopada 2023 r. Ze względu na duże natężenie ruchu zasadnicze prace będą się odbywały przy połowicznym zamknięciu ruchu na moście.

W ramach remontu wymieniona zostanie izolacja na płycie pomostu, uzupełnione zostaną ubytki betonu. Dodatkowo wymieniona zostanie dylatacja nad przyczółkami obu stron przeprawy. Przed korozją zabezpieczone zostaną balustrady, wymienione słupy oświetleniowe, elementy odwodnienia, a także, kluczowe z punktu widzenia kierowców i pieszych: nawierzchnia jezdni i chodniki po obu stronach.

Prawie 70 tysięcy samochodów na moście Dębnickim. Konieczny jest remont

 

(Jarek Strzeboński)

 

 

 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

10 KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca