Mieszkańcy Nowe Huty wspólnie posadzą warzywa i kwiaty w miejskich donicach

Warsztaty ogrodnicze pod okiem ekspertki, wspólne sadzenie warzyw, ziół i owoców, oraz muzyczny spektakl teatralny – 27 kwietnia o godzinie 10:30 rozpocznie się cykl podwórkowych wydarzeń kulturalnych przed Klubem Jędruś Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. 

W czasie  spotkania nowe oblicze zyskają doniczki ustawione tuż przy Klubie Jędruś na Osiedlu Centrum A. Nad wszystkim czuwać będzie ogrodniczka i projektantka Monika Hadam – ekspertka z dyplomem Królewskiego Towarzystwa Ogrodniczego w Wielkiej Brytanii.

 – W donicach mieszkańcy zasadzą same smaczne rzeczy – od szczypiorku przez poziomki aż po dynie! Będzie sprzęt, będą sadzonki, będą też kwiaty. Udział w warsztatach może wziąć każdy, bez względu na wiek i ogrodnicze doświadczenie – wyjaśnia  Katarzyna Gorgoń-Bozik z Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta

Tuż po warsztatach będzie można dowiedzieć się, jak przy wsparciu Rady Dzielnicy rozwiązywać lokalne problemy albo tworzyć właśnie takie projekty jak Kultura w doniczce! Będzie można bliżej poznać narzędzie jakim jest Inicjatywa Lokalna i samemu rozwinąć skrzydła.

Wielkim finałem sobotniego spotkania na podwórku przed Klubem Jędruś będzie muzyczny spektakl teatralny „Do domu” w wykonaniu Grupy Teatralnej Zatrzymać Obrotówkę. Przedstawienie jest spotkaniem z tradycją i historią Łemków, opowieścią o ich domu – ziemi Karpat Wschodnich, który choć kiedyś się rozpadł, to przetrwał w sercach.

Patrycja Bliska 

Najnowsze

Co w Krakowie