„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

„Mieszkanie na Start”. Dodatkowe punkty dla posiadaczy książeczek mieszkaniowych. Kiedy ruszy nabór wniosków?

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Posiadacze książeczek mieszkaniowych dostaną dodatkowe punkty przy naborze chętnych do najmu mieszkań w ramach rządowego programu „Mieszkanie na start”. Osiedle na blisko 500 lokali z preferencyjnym czynszem powstaje na Klinach i ma być gotowe do końca tego roku.

O dodatkowym kryterium zdecydował kilka tygodni temu Sejm. W środę, 17 lutego 2021, radni wprowadzili je do zasad przyznawania lokali mieszkalnych w Krakowie. Posiadacze książeczek mieszkaniowych otrzymają dodatkowe punkty.

Wprowadzono także zmiany dotyczące terminu dostarczenia niezbędnych dokumentów. Ze względu na zakładana dużą liczbę chętnych i trwająca pandemię koronawirusa składający wnioski będą mieli 60 dni na dostarczenie dokumentów i oświadczeń niezbędnych do weryfikacji formalnej wniosku.

Mieszkanie Plus w Krakowie - przykładowe mieszkania, jak idzie budowa

Mieszkanie Plus w Krakowie - przykładowe mieszkania, jak idzie budowa

(fot. krakow.mdr.pl)

Jak informuje Urząd Miasta, na razie nie ustalono terminu rozpoczęcia naboru chętnych i składania wniosków. Ale na stronie internetowej „Kraków Mieszkanie Plus” jest sugestia, że może to być przełom I i II kwartału 2021 roku. „Nabór rozpoczynamy zawsze na ok. 6 miesięcy przed zakończeniem budowy, więc w przypadku krakowskiej inwestycji planujemy go na przełomie I i II kw. 2021. Ostateczny termin naboru ogłosimy w zależności od bieżącej sytuacji epidemiologicznej. Chociaż wnioski będzie można złożyć online, to dokumenty potwierdzające dane wpisane we wnioskach trzeba już dostarczyć drogą pocztową, kurierem lub osobiście. Ze względu na bezpieczeństwo przyszłych najemców, a także pracowników obsługujących nabór, musi się on odbyć w ścisłym rygorze sanitarnym, zgodnie z aktualnymi zaleceniami Ministerstwa Zdrowia” – można przeczytać na stronie in formującej o inwestycji na Klinach.

W Krakowie, przy ul. Anny Szwed-Śniadowskiej, powstaje 481 Mieszkań Plus o zróżnicowanych metrażach różnej liczbie pokoi:
•1 pokój: 28 – 45 mkw.
•2 pokoje: 33 – 48 mkw.
•3 pokoje: 42 – 72 mkw.
•4 pokoje: 52 – 78 mkw.

Osiedle z mieszkaniami z preferencyjnym czynszem w sumie osiem 4-piętrowych budynków. Mają być gotowe do końca 2021 r.

(GS)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca