Mocne „Nie” dla podwyżek cen abonamentów dla mieszkańców na strefę parkowania

Musisz przeczytać

Kluby Koalicji Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości zapowiedziały, że będą przeciwko uchwale o podniesieniu z 10 do 30 złotych ceny abonamentu dla mieszkańca na strefę płatnego parkowania. A to oznacza, że w Radzie Miasta nie ma większości dla zatwierdzenia podwyżek w strefie. Padł nawet wniosek o odrzucenie tego projektu jeszcze na środowej sesji.

Stanowiska klubów przedstawili ich szefowie – Andrzej Hawranek (KO) i Włodzimierz Pietrus (PiS). Radni jednoznacznie opowiedzieli się przeciwko projektowi uchwały w sprawie zmian zasad w strefie płatnego parkowania.

Projekt przekazany radnym zakłada, że abonament zdrożeje z 10 do 30 złotych miesięcznie. Andrzej Hawranek przypomniał, że kiedy rozszerzano strefę płatnego parkowania, obiecywano mieszkańcom, że abonament dla nich nie zdrożeje. – Teraz mieszkańcy Zwierzyńca grożą, że jak zostanie wprowadzona podwyżka, oni wystąpią z inicjatywą zniesienie strefy parkowania w ich dzielnicy – powiedział radny Hawranek.

Kolejna zmiana to wprowadzenie opłat w podstrefie A także w niedzielę. – Docelowo to dobre rozwiązanie, ale nie teraz. Dziś nie da się wskazać terminu, kiedy będzie to można wprowadzić – przekonywał Michał Starobrat (KO).

Podwyżek abonamentów bronili tylko radni Przyjaznego Krakowa. Łukasz Wantuch zaproponował, by cena wzrosła z 10 do 15 złotych.

Pod koniec dyskusji radny Michał Starobrat zgłosił wniosek o odrzucenie projektu jeszcze na dzisiejszej sesji. – Jestem zaskoczony, że taki wniosek pada ze strony naszego koalicjanta – nie krył oburzenia Łukasz Wantuch. Głosowanie w tej sprawie może odbyć się za kilka godzin.

(GS)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca