Miasto Polecane

Motocykliści rozpoczęli sezon. Dramatyczny wypadek na Zakopiance [wideo]

To miało być miłe i sympatyczne rozpoczęcie sezonu motocyklowego w Małopolsce. Tyle, że o mały włos nie skończyło się tragicznie…

W niedzielę odbywała się tzw. “Patelnia”, czyli oficjalne otwarcie sezonu przez motocyklistów. Nie było jednak przemówień i przecinania wstęg, ale popisy na Zakopiance. 

Nagłe przyspieszenia, jazda na jednym kole, niebezpieczne manewry – w taki sposób motocykliści robili show, które mogło skończyć się tragicznie. Zobaczcie to nagranie od 26. sekundy:

Motocyklista na ziemi, jego pojazd na drugim (!) pasie. Chyba nie tak miała wyglądać promocja jazdy na motocyklach…

Nic więc dziwnego, że na stronach komisariatów dziś pojawiły się takie apele:

“Po kilku miesiącach przerwy kierujący samochodami muszą ponownie przyzwyczaić się do ich motocyklistów.  Pasjonaci motocykli to osoby, dla których jazda tym pojazdem to prawdziwa przyjemność. Zdarzają się również tacy, którzy wsiadają na motocykl i ponosi ich wyobraźnia, nie zwracają uwagi na jakiekolwiek zasady i przepisy na drodze.  Brawurowa jazda, niebezpieczne zachowania, w tym nadmierna prędkość to najczęstsze przewinienia motocyklistów” – informują policjanci.

W 2017 roku na terenie Małopolski doszło do 291 wypadków drogowych z udziałem motocyklistów, w których 15 osób zginęło, a  278 zostało rannych. Można powiedzieć, że co 13. ofiara śmiertelna na drodze to kierujący motocyklem.

gd

zdjęcie tytułowe / fot. Youtube