Kosztowne drifty na parkingu. Za kierownicą niesprawnego BMW siedział 19-latek

19-latek na długo zapamięta swoje popisy za kierownicą BMW. Kiedy driftował na parkingu, wydawało mu się, że ujdzie mu to płazem, ale został wypatrzony przez operatora monitoringu. Drifty słono ho kosztowały.

25 listopada 2022 roku, po godzinie 20, dyżurny myślenickiej komendy otrzymał telefonicznie zgłoszenie od zaniepokojonego mieszańca Myślenic o ,,driftującym” na parkingu BMW. Jedno spojrzenie na miejski monitoring wystarczyło, by potwierdzić prawdziwość zgłoszenia. Na miejsce skierowany został patrol ruchu drogowego.

Policjanci zatrzymali pojazd do kontroli, podczas której ujawniono, że samochód jest niesprawny technicznie. Mundurowi znaleźli aż osiem usterek. Były to m.in. niesprawne kierunkowskazy, niesprawne światła pozycyjne oraz wycieki płynów eksploatacyjnych. Dodatkowo, w swoim samochodzie 19-latek z Dobczyc przewoził trzech pasażerów.
Na kierującego za niezachowanie należytej ostrożności, zagrożenie bezpieczeństwa innych osób oraz poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie policjanci  nałożyli mandat w wysokości 5000 zł oraz 4 punkty karne. Młody kierowca przyznał się do winy i przyjął mandat.

Fot. Policja Myślenice

– Oprócz zagrożenia, jakie tacy kierowcy stwarzają dla siebie oraz innych użytkowników ruchu drogowego, takie zachowanie powoduje zakłócenie spokoju dla okolicznych mieszkańców – przypominają policjanci. I apelują o rozwagę i rozsądek na drodze oraz stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. – Informujemy, że wobec tak nieodpowiedzialnych kierowców stosowana będzie zasada ,,zero tolerancji” – ostrzegają mundurowi.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie