Na koniec remontu Krupniczej poczekamy do wiosny

Remont ulicy Krupniczej  miał planowo zakończyć się pod koniec ubiegłego roku. Prace zaliczą jednak mocne, kilkumiesięczne opóźnienie. Jak tłumaczy magistrat, wszystko przez konieczność przeprowadzenia badań archeologicznych, wzmocnienia podłoża i przebudowę sieci gazowej.

Zgodnie z zapowiedziami, remont ulicy Krupniczej miał zakończyć się do końca ubiegłego roku. Nie został on jednak dotrzymany, ponieważ prace wykonywane pod ziemią wymagały dodatkowych nakładów czasowych. Dopiero ich zrealizowanie pozwoliło przejść do etapu samej przebudowy ulicy. Pod ziemią wykonywano badania archeologiczne oraz prace przy sieci gazowej i elektroenergetycznej.

Przebudowa ulicy Krupniczej dobiega końca? Trudno w to uwierzyć… [zdjęcia]

Teraz podane zostały trzy nowe daty, w których oddane mają zostać gotowe fragmenty ulicy. Pierwszy odcinek  odcinek pomiędzy ul. Podwale a wjazdem do parkingu przy ul. Krupniczej 4 zostanie oddany do użytku do 10 lutego. Miesiąc później, 10 marca skorzystamy z odcinka od wjazdu na parking przy ul. Krupniczej 4 do ul. Loretańskiej – Na wiosnę, najpóźniej do 30 kwietnia oddany zostanie ostatni odcinek  od ul. Loretańskiej do ul. Szujskiego – do 30 kwietnia.

Remont oraz przebudowa ulicy Krupniczej w Krakowie obejmuje odcinek od Teatru Bagatela do ulicy Józefa Szujskiego. Zgodnie z projektem zostanie zasadzonych 39 drzew. Oprócz drzew posadzonych ma zostać kilka tysięcy krzewów i bylin. Pojawią się także zbiorniki magazynujące wodę deszczową, która będzie wykorzystywana do podlewania roślin oraz ogrody deszczowe, których zadaniem będzie spowolnienie odpływu wody opadowej do kanalizacji. Na ulicy znajdzie się także miejsce dla mebli miejskich, miejsc parkingowych, parkingów rowerowych oraz uwypuklenia informacji o historii ul. Krupniczej.

 

Najnowsze

Co w Krakowie