Nadzwyczajna sesja Rady Miasta w nadzwyczajnych warunkach z powodu koronawirusa

W piątek 20 marca 2020 roku na nadzwyczajnej sesji zebrała się Rada Miasta Krakowa. Radni przyjęli kilka uchwał budżetowych i dotyczących reorganizacji szkół. Sesja odbywała się w nadzwyczajnych warunkach – nie wszyscy radni byli obecni, uczestniczący w obradach zostali rozsadzeni po całej sali.

Takiej sesji Rady Miasta jeszcze nie było. Radni obradowali w sytuacji epidemicznego koronawirusem. Na sali nie było widzów, urzędników było niewielu, nie wszyscy radni byli obecni

Radnych rozsadzono po całej sali – tak, by siedzieli od siebie jak najdalej. Z tego względu nie było głosowania elektronicznego, bo nie wszyscy radni mieli dostęp do miejsc z panelem na kartę do głosowania. Każde głosowanie odbywało się poprzez odczytywanie przez przewodniczącego rady Dominika Jaśkowca listy radnych, każdy z nich mówił, czy jest za, czy przeciw, czy wstrzymuje się od głosu.

W sesji wzięło udział 31 z 43 radnych, usprawiedliwieni zostali wszyscy, którzy mają ponad 60 lat,choć niektórzy radni w tym wieku byli na sali.

PILNE!

Prowadzący obrady zakaszlał pod koniec obrad, z sali poszły komentarze, że to koronawirus.- To nie to – zaprzeczył Dominik Jaśkowiec. – I cała rada na kwarantannę – rzucił z uśmiechem.

Nadzwyczajna sesja trwała nieco ponad 1,5 godziny.

Jednym z punktów miała być podwyżka opłat za śmieci, ale projekt uchwały w tej sprawie nie został jeszcze przygotowany.

GS

Koronawirus w Krakowie. Gwałtowny przyrost zachorowań w Małopolsce. Sześć potwierdzonych, nowych przypadków zakażenia

 

Zobacz także