Nagrody dla dzieci, które jako pierwsze przyszły na świat w 2022 roku

Minutę po północy w noc sylwestrową w Szpitalu Narutowicza na świat przyszedł Wojtuś, syn pani Klaudii z Krakowa. To on został uznany za pierwszego Małopolanina urodzonego w 2022 roku. Kilka dni temu Szpital Żeromskiego informował, że dwie minuty po północy na świat przyszedł pierwszy urodzony w 2022 roku krakowianin. Są jeszcze dwa pierwsze noworodki 2022 roku – bliźniaki, które urodziły się 2 stycznia w Chrzanowie.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, minutę po północy 1 stycznia 2022 roku w Szpitalu Specjalistycznym im. G. Narutowicza w Krakowie na świat przyszedł Wojciech, syn pani Klaudii Kołodziejczyk z Krakowa. Pierwsze małopolskie bliźniaki: Nikodem i Jakub urodziły się 2 stycznia w Szpitalu Powiatowym w Chrzanowie.

Fot. malopolska.pl

– Przywitaliśmy w Małopolsce pierwsze dzieci urodzone w 2022 roku. To wielka radość dla rodzin, ale także władz województwa małopolskiego. Każde dziecko jest dla nas wielką wartością. Życzę naszym małym Małopolan dużo zdrowia, a rodzicom satysfakcji z ich wychowywania – mówił marszałek małopolski Witold Kozłowski. Pierwszy Małopolanin oraz pierwsze małopolskie bliźnięta otrzymały wsparcie kolejno 5 tys. i 10 tys. złotych.

Anna Górska, rzeczniczka Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, kilka dni temu informowała, że pierwszy noworodek w tej placówce pojawił się dwie minuty po północy. Mama pierwszego dziecka urodzonego w 2022 roku otrzymała prezenty od prezydenta miasta Krakowa. Pozostałe noworoczne noworodki otrzymają wyprawki z Urzędu Miasta.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie