Najpopularniejsze muzea świata. Muzeum Narodowe w Krakowie wyróżnione w prestiżowym rankingu

Muzeum Narodowe w Krakowie zajęło 32. miejsce w rankingu „The Art Newspaper” najpopularniejszych muzeów na świecie – To dzięki Państwa obecności na naszych wystawach stałych i czasowych, frekwencja w ubiegłym roku była tak wysoka. Dziękujemy – komentuje ranking dyrekcja Muzeum. 

Na podstawie ubiegłorocznej frekwencji w muzeach rozsianych po całym świecie redaktorzy znanego magazynu poświęconego sztuce „The Art Newspaper” opublikowali najnowszy raport na temat stu najpopularniejszych muzeów sztuki na świecie.

Muzeum Narodowe w Krakowie  zajęło w rankingu 32 miejsce. Na wysokiej 23. pozycji uplasował się warszawski Zamek Królewski. Na podium rankingu  znalazły się: Luwr, Muzea Watykańskie i Muzeum Brytyjskie w Londynie

W ubiegłym roku MNK odwiedziło ponad prawie 1,4 miliona gości. To wynik rekordowy. Najpopularniejsze wystawy to „Łempicka” (ponad 70 tys. gości), „Malczewski romantyczny” (niemal 65 tys.), „Nowy początek. Modernizm w II RP” (niemal 50 tys.). Łącznie w całym 2022 toku MNK odwiedziło o 101 procent więcej osób, niz w 2019 roku, z kolei w porównaniu z 2021 rokiem było to 14 więcej. 

MNK w rankingu ” wyprzedziło” m.in  Muzeum Van Gogha w Amsterdamie, wiedeńskie Kunsthistorisches Museum czy  Muzeum Picassa w Barcelonie.

(JS)

1 KOMENTARZ

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Oceniane
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie