Narodowa kwarantanna wydłużona! Jedynie najmłodsi uczniowie wracają do szkół

Musisz przeczytać

Rząd zdecydował o przedłużeniu obowiązujących ograniczeń i restrykcji, przynajmniej do końca stycznia. Jedyna zmiana dotyczy dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, które od poniedziałku 18 stycznia wrócą do nauki.

– Mamy do czynienia z przyśpieszeniem pandemii, które wszyscy wiążą z mutacjami koronawirusa. Widmo trzeciej fali jest realne. Dlatego decyzje odnośnie obostrzeń są trudne i podejmowane w okresie dużej niepewności. Opierając się na prognozach – podkreślał podczas konferencji prasowej Adam Niedzielski, minister zdrowia.

Wydłużenie obostrzeń oznacza, że zamknięte będą galerie handlowe, stoki narciarskie, restauracje, czy hotele.

Jedyna zmiana dotyczy dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych, które od poniedziałku 18 stycznia wrócą do nauki. – Zastanawiali się nad tym od ubiegłego tygodnia. Przeważyła nasza opinia, że ryzyko napędzania pandemii nie jest aż tak duże, a koszt dzieci, które nie przebywają w grupie rówieśników jest duży – dodał Niedzielski.

Przemysław Czarnek, minister edukacji: – Zadajemy sobie sprawę, z tego, że nauczanie zdalne w klasach 1-3 jest najmniej efektywne. Odbyliśmy szereg konsultacji, opracowaliśmy wytyczne i zalecenia do zrealizowania tam, gdzie jest to możliwe.

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca