Niewybuchy nie opóźniły rozpoczęcia przebudowy pętli tramwajowej Mistrzejowice

Od 24 czerwca rozpoczęła się przebudowa pętli tramwajowej Mistrzejowice, która wiąże się z jej całkowitym zamknięciem na okres dwóch miesięcy. Zamknięty zostanie również cały odcinek torowiska od ronda Piastowskiego. W zeszłym tygodniu, podczas prowadzonych robót ziemnych na pętli, pracownicy firmy Gülermak natknęli się na 32 niewybuchy.

Pomimo znalezienia niewybuchów, prace na pętli mogły się rozpocząć. Wykonawca ściśle współpracuje z policją oraz Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych, co pozwoliło na zapewnienie bezpieczeństwa i kontynuację remontu zgodnie z planem.

 – Informujemy, że od dnia 24.06.2024 r. (poniedziałek), w związku z budową KST IV, zamknięta na czas przebudowy zostanie pętla tramwajowa Mistrzejowice – przekazał Zarząd Transportu Publicznego. 

To oznacza, że pasażerowie muszą przygotować się na liczne zmiany w rozkładach jazdy tramwajów. Linia 9, zamiast dotychczasowej trasy, będzie kursować czasowo zmienioną trasą prowadzącą od Nowego Bieżanowa P+R przez Rondo Grzegórzeckie, aleję Pokoju, Rondo Czyżyńskie aż do Osiedla Piastów. Z kolei linia 14 zostanie skierowana od Bronowic przez Rondo Mogilskie, ulicę Mogilską, aleję Jana Pawła II, Rondo Czyżyńskie do Ronda Hipokratesa. Natomiast linia 16 będzie kursować z Bardosa przez Rondo Piastowskie do Osiedla Piastów.

Zmiany te będą obowiązywać do momentu zakończenia prac na rondzie Mogilskim, które obecnie powodują dodatkowe objazdy dla tramwajów. Po zakończeniu prac na rondzie Mogilskim, linia 14 powróci na swoją stałą trasę do Osiedla Piastów, a linia 9 będzie kursować do Ronda Hipokratesa. Więcej o tym pisaliśmy tutaj:

Konieczne zwiększenie zakresu prac. Trwa remont torowiska miedzy rondami Mogilskim i Grzegórzeckim

Najnowsze

Co w Krakowie