Mocna deklaracja ministra zdrowia. Niezaszczepieni nie będą zadowoleni

Musisz przeczytać

Nie mówi się o tym wprost, ale w przypadku czwartej fali koronawirusa znacznie większe problemy w Polsce mogą mieć osoby niezaszczepione.

Minister zdrowia Adam Niedzielski w Polsacie News został zapytany, czy w przypadku wprowadzenia obostrzeń, objętę nimi zostaną osoby zaszczepione.

– Nie, nie będą nimi objęte. To jest bezpieczeństwo tych ludzi, w ramach wyboru. Nie mogą oni ponosić kosztu nieodpowiedzialności innych ludzi – przekazał Niedzielski.

Miniaster jednoznacznie nie chciał powiedzieć jednak, jakie konsekwencje czekają niezaszczepionych. Przyznał jednak, że właściciele restauracji lub kin „będą mieli prawo sprawdzać paszporty czy certyfikaty covid-owe”.

W wielu krajach wprowadzane są przepisy, na mocy których wstęp do miejsc publicznych, a nawet do korzystania z komunikacji zbiorowej mają tylko osoby posiadające paszporty covidowe, co oznacza, że albo są zaszczepione na koronowirusa, albo mają negatywny wynik testu na covid. W Polsce przygotowywane są przepisy, które mają pozwolić pracodawcom na weryfikowanie, czy zatrudnione przez nich osoby są zaszczepione. Pojawiają się nawet sygnały, że pracowników niezaszczepionych będzie można wysyłać na bezpłatne urlopy.

jk

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca