Nocny rajd mercedesem zakończony uszkodzeniem porsche i volkswagena. I ucieczka nietrzeźwej krakowianki

Miała 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wsiadła za kierownicę mercedesa i ruszyła w nocy rajd po ulicach Kalwarii Zebrzydowskiej. Najpierw uszkodziła porsche, potem zatrzymała się na zaparkowanym na jednej z ulic volkswagenie, a w końcu uciekła z miejsca zdarzenia. Ale policjanci szybko ją znaleźli. Mieszkance Krakowa grozi za te wyczyny do 2 lat więzienia.

W nocy 23 października 2022 roku dyżurny kalwaryjskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej, do której miało dojść na ul. Kolejowej. Policjanci skierowani na miejsce zastali dwa uszkodzone pojazdy marki Mercedes oraz Volkswagen. W pojazdach ani też w ich rejonie nie było żadnych osób.

– W wyniku dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że kierująca mercedesem, wyjeżdżając z parkingu przy ul. Sądowej, uszkodziła  zaparkowany tam samochód marki Porsche, po czym kontynuowała jazdę i na ul. Jagiellońskiej uderzyła w znak drogowy. Jadąc dalej ul. Kolejową wjechała z zaparkowanego volkswagena i oddaliła się z miejsca zdarzenia – relacjonują policjanci.

Mundurowi szybko zatrzymali kobietę na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Mieszkanka Krakowa była nietrzeźwa. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,8 promil alkoholu w jej organizmie. Kobieta została zatrzymana. Gdy wytrzeźwiała, usłyszała zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznała.

Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 2 lat. Teraz o losie nieodpowiedzialnej 32-latki zdecyduje sąd. 

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie