Nominował prezydenta do rapowania, a teraz się tłumaczy: „Żałuję tej nominacji”

Raper Zeus nominował Andrzeja Dudę do #hot16challenge2, czyli zabawy polegającej na zarapowaniu 16 wersów i wpłacaniu pieniędzy na walkę z koronawirusem. Utwór o walce „z ostrym cieniem mgły” wywołał konsternację i stał się internetowym memem. Artysta postanowił zabrać głos i powiedzieć, co myśli o rapie głowy państwa. 

– Pytacie czy spodziewałem się odpowiedzi prezydenta? Początkowo na pewno nie. Zwrotka, którą nagrałem była szczerym wyrazem tego, o czym myślę od pewnego czasu dość intensywnie i wiem, że trapi to też wielu moich rodaków. Odnoszę niestety wrażenie, że takie niepokoje nie interesują rządzących naszym krajem – tłumaczy Zeus. 
 
Raper twierdzi, że nominował kilka osób, które według niego nie odpowiedziałyby na wyzwanie. Stało się jednak inaczej i Andrzej Duda postanowił zarapować o „ostrym cieniu mgły”. Zeus zwraca uwagę, że w swoim kawałku wyśmiał partię rządzącą. Artysta nie spodziewał się, że w tej sytuacji głowa państwa odpowie na wyzwanie. 
 
 
– Celem drugiej edycji tej akcji jest zbieranie pieniędzy dla medyków. Tłumacząc w najprostszy sposób – zbieramy pieniądze, ponieważ obecny rząd nie jest w stanie zapewnić tym ciężko pracującym ludziom ochrony, a co więcej, z tego co wiem, zabiera im nawet możliwość wypowiedzi w sprawie ich sytuacji. Moim zdaniem, gdyby rządzący umieli skutecznie poradzić sobie z tą sprawą, nie byłoby potrzeby robienia takiej zbiórki – krytykuje raper. 
 
Według Zeusa Andrzej Duda wykorzystał charytatywną zabawę do celów PR-owych w kampanii wyborczej. 
 
– Myślę więc, aczkolwiek mogę tylko domniemywać, że nagranie zwrotki przez prezydenta było jedynie ruchem PRowym. Z jednej strony mógłbym powiedzieć, że żałuję tej nominacji, ponieważ została ona w ten sposób wykorzystana, a z drugiej strony nie żałuję słów jakie wypowiedziałem w moim nagraniu i cieszę się, że dzięki temu dotrą do większej liczby osób i może kilku z nich dadzą do myślenia – mówi Zeus. 
 

js

 
 

Najnowsze

Co w Krakowie