„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Nowa Huta. Jednego dnia dostał dwa mandaty za to samo

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Straż Miejska postanowiła zrobić porządek nielegalnych kartonowymi planszami reklamującymi obwoźną sprzedaż artykułów gospodarczych. Jednego dnia w Nowej Hucie dwa razy ukarała jednego mężczyznę za to samo wykroczenie.

„O tym, że co jakiś czas na nowohuckich słupach pojawiają się nielegalne kartonowe plansze reklamujące obwoźną sprzedaż art. gospodarczych, których nikt później nie ma ochoty sprzątać, wiemy od pewnego czasu. Dlatego widząc nowe ogłoszenia zdecydowaliśmy się wpisać do czwartkowego grafiku kontrole tych miejsc” – relacjonują miejscy strażnicy

Poranek rozpoczęli od wizyty w pierwszym wskazanym na plakacie miejscu, czyli os. Teatralnego 35. Tam, przed kościołem strażnicy zastali mężczyznę handlującego towarem z bagażnika auta. – Ponieważ odbywało się to na terenie objętym uchwałą o Parku Kulturowym Nowa Huta, przypomnieliśmy mu o obowiązujących w tym zakresie regulacjach i ukaraliśmy go 2 mandatami karnymi na łączną kwotę 700 złotych – informują strażnicy.

Fot. Facebook Straż Miejska w Krakowie

Byli przekonani, że temat jest zamknięty, ale podjechali jeszcze kontrolnie na Bulwarową, gdzie miał znajdować się kolejny punkt sprzedaży. I ku ich zdziwieniu ponownie spotkali tego samego mężczyznę nielegalnie handlującego chemią gospodarczą. – Nałożyliśmy więc na niego kolejny, tym razem 100-złotowy mandat i wyjaśniliśmy raz jeszcze, że łamie prawo – podkreślają funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Okazało się to na tyle przekonujące, że mężczyzna zaniechał tego dnia dalszego handlu i zajął się ściąganiem kartonowych ogłoszeń.

(red)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca