Nowe centra handlowe przy Nowohuckiej: otwarcie pierwszych sklepów już w czwartek

Już w najbliższy czwartek otwarte zostaną pierwsze sklepy w Atut Galicyjska, czyli dwóch parkach handlowych, które powstały w sąsiedztwie EXPO Kraków. Deweloper KG Group, poza budową kompleksu handlowego prowadzi również gruntowną przebudowę układu drogowego w jego sąsiedztwie.

– Zgodnie z planem udało nam się zakończyć budowę jeszcze jesienią tego roku, dlatego zdecydowana większość najemców już przygotowuje się do otwarcia albo prowadzi prace wykończeniowe i otworzy swoje lokale w najbliższych tygodniach – zapowiada Krzysztof Gaczorek, Prezes Zarządu KG Group.

Atut Galicyjska to parki handlowe, w których każdy ze sklepów ma wejście bezpośrednio z parkingu. Nie istnieją w nich części wspólne. jak w wielkich galeriach handlowych. – Dlatego tak naprawdę nie mamy jednej daty otwarcia dla wszystkich sklepów, ale każdy z najemców sam decyduje, kiedy otworzy swój lokal. Cieszymy się jednak, że już 8 grudnia na klientów centrum będzie czekać bardzo ciekawa oferta handlowa – mówi prezes KG Group.

Na czwartek otwarcie swoich sklepów zapowiedziały już Media Expert, RTV Euro AGD, Pan Materac, Rossmann, Action, Tedi, Kakadu, Black Red White, Dealz i Sinsay.

W kolejnych tygodniach ta oferta będzie się systematycznie poszerzać, bo swoje lokale otworzą m.in. Lidl, Cropp, House, Vox, Bel-Pol, Komfort.

– Park handlowy Atut stanowi dla nas dogodną lokalizację z kilku powodów: jest dobrze skomunikowany, ma duży parking i potencjał, by cieszyć się popularnością wśród krakowian – nie ma wątpliwości Aleksandra Robaszkiewicz z Lidl Polska.

Co więcej w centrum Atut powstanie pierwszy w Polsce sklep niezwykle popularniej w Niemczech sieci Woolworth, którego asortyment obejmuje m.in. artykuły dekoracyjne, elektronikę, artykuły piśmiennicze, artykuły gospodarstwa domowego i zabawki, artykuły kosmetyczne i drogeryjne itp.

– Obiekt jest już wynajęty w prawie w stu procentach. Jesteśmy w trakcie finalizacji ostatnich umów najmu i podpisanie umowy z tak dużym europejskim graczem handlowym jakim jest sieć Woolworth traktujemy jako klamrę spinająca kilkuletni proces komercjalizacji – mówi Jan Wciślak, Associate Director w firmie BOIG Property Consulting, który wspólnie z KG Group prowadzi komercjalizację centrum Atut.

Wielka inwestycja drogowa

KG Group jednocześnie z budową dwóch parków handlowych zdecydowało się na gruntowną zmianę układu drogowego. Deweloper przebudowuje m.in. skrzyżowanie ulic Nowohuckiej z Ciepłowniczą, tworząc dodatkowy pas ruchu do skrętu w Ciepłowniczą, która dodatkowo zostałą poszerzona o pasy ruchu w obie strony. Przebudowana i poszerzona została także ul. Skręcona.

Na tym nie koniec. KG Group wybudowało również nowy odcinek ul. Galicyjskiej, dzięki czemu nie kończy się ona już za terenem Expo Kraków, ale została połączona z nową drogą wybudowaną pomiędzy parkami handlowymi oraz z ul. Skręconą. Dzięki temu dojazd do ulicy Galicyjskiej z ul. Nowohuckiej będzie możliwy nie tylko od ul. Centralnej, ale również od ul. Ciepłowniczej. Na przebudowanych i wybudowanych od nowa odcinkach powstały ponadto 3 ronda, które mają usprawnić przejazd. Na terenie centrów należących do KG Group powstały też przystanki komunikacji miejskiej.

– Zdecydowaliśmy się na bardzo szeroki, a tym samym bardzo kosztowny zakres przebudowy całego układu komunikacyjnego wokół nowych parków, ponieważ zależy nam, żeby dojazd do kompleksu był szybki i sprawny, a zwiększony ruch w okolicy nie odbił się na mieszkańcach najbliższej okolicy – podkreśla prezes zarządu KG Group, dodając, że przebudowa dróg dobiega już końca.

Fot. materiały prasowe KG Group

KG Group jest obecnie właścicielem 8 centrów sieci Atut, w tym 5 w Krakowie. Przed niespełna tygodniem krakowska spółka otworzyła park Atut Ruczaj 2 o powierzchni ponad 25 000 m2, a w kolejnym tygodniu otwiera kolejny obiekt handlowy w Suchej Beskidzkiej.

2 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie