Nowe centrum na Ruczaju już otwarte

Nowe centrum handlowe Atut Ruczaj 2 przy ul. Bunscha 19 w Krakowie już otwarte. Klienci już dzisiaj mogli zrobić zakupy m.in. w Biedronce, Action, Empiku, RTV Euro AGD, Dealz czy drogerii DM, a od czwartku także w Leroy Merlin.

– Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni zainteresowaniem Klientów w dniu otwarcia, mimo nienajlepszej pogody. Mamy nadzieję, że to dobry prognostyk na przyszłość i nasze nowe centrum będzie cieszyło się równie dużym zainteresowaniem jak otwarty kilka lat temu pierwszy Atut Ruczaj  – mówi Krzysztof Gaczorek, prezes zarządu KG Group.

Nowe centrum działa przy ul. Bunscha 19, dokładnie naprzeciwko funkcjonującego już od kilku lat Atutu Ruczaj i uzupełnia jego ofertę handlową. W otwartym w  2019 roku centrum Atut Ruczaj znajduje się 13 sklepów, w tym m.in. Lidl, Rossmann, Buczek, Apteka Ziko, Pepco, Kik, Tedi oraz Jysk i Komfort. Teraz dołączą do nich Leroy Merlin, Biedronka, Action, DM, Deichmann, Sinsay, Empik, RTV Euro AGD oraz Maxi Zoo. – Otwarcie drugiego etapu Atut Ruczaj to duże wydarzenie dla całej dzielnicy. Cały kompleks o powierzchni ponad 25 tysięcy m2 stanowi dzisiaj wiodący obiekt w najbliższej okolicy.

– Poprzez staranny dobór najemców, mieszkańcy mają w bliskim zasięgu najbardziej popularne marki na rynku – mówi Katarzyna Szabelska, Associate Director, The Blue Ocean Investment Group.

Klienci już dziś mogli zrobić zakupy i skorzystać z promocji w niemal wszystkich sklepach. W czwartek 1 grudnia salę sprzedaży otworzy natomiast Leroy Merlin. – Zapraszam do nowego krakowskiego sklepu Leroy Merlin. To już czwarty punkt naszej sieci na mapie aglomeracji krakowskiej i szósty w Małopolsce. Mieszkańcy Krakowa i okolic znajdą u nas nie tylko bogatą ofertę produktów dla domu i ogrodu, ale też fachowe doradztwo, nowoczesne strefy projektowania oraz specjalistyczne usługi dopasowane do potrzeb, zarówno klientów indywidualnych, jak i profesjonalistów. W Leroy Merlin podchodzimy do budowy, remontu czy aranżacji wnętrz kompleksowo – oferujemy rozwiązania od projektu aż po montaż, dlatego warto nas odwiedzić już na etapie poszukiwania inspiracji – zachęca Piotr Dużyk, dyrektor sklepu Leroy Merlin Kraków Bunscha. 

Zaraz po nowym roku swój klub w Atucie Ruczaj 2 otworzy My Fitness Place, gdzie poza nowoczesną siłownią z wolnymi ciężarami i maszynami znajdą się m.in. pasy bieżni tartanowej, znakomicie sprawdzające się w treningach biegowych, sale fitness z ofertą zajęć grupowych, sauny  czy ściany solne.

Poza budową dwóch centrów handlowych, KG Group już wcześniej przebudowało cały układ drogowy w ich sąsiedztwie, m.in. remontując fragment ul. Bunscha czy budując nową drogę z dwoma rondami, łączącą ul. Bunscha z ul. Piltza, przy której znajduje się wiele inwestycji mieszkaniowych. – Pracując nad projektem nowego układu drogowego od początku było dla nas jasne, że w tym miejscu konieczna jest inwestycja na dużą skalę. Wybraliśmy rozwiązanie, które służy zarówno klientom Atutu, jak i mieszkańcom bloków przy ul. Piltza – zaznacza prezes KG Group.

Centra Atut Ruczaj i Atut Ruczaj 2 stworzą najszerszą ofertę handlową w promieniu kilku kilometrów. Co ciekawe, Atut Ruczaj 2 będzie też jednym z największych parków handlowych wybudowanych dotąd w Polsce.

Po otwarciu centrum na Ruczaju KG Group będzie właścicielem już ośmiu parków handlowych Atut (w tym pięciu w Krakowie), a w najbliższych tygodniach planuje otwarcie kolejnych trzech. Dwóch przy ul. Galicyjskiej w Krakowie (w sąsiedztwie EXPO) oraz jednego w Suchej Beskidzkiej.

Fot. materiały prasowe KG Group

KG Group poza budową centrów Atut od lat znane jest w Krakowie z inwestycji mieszkaniowych, m.in. wieloetapowych Osiedla Piltza na Ruczaj i Osiedla Telimeny w dzielnicy Bieżanów-Prokocim czy prestiżowych Apartamentów Bandtkiego na Bronowicach. Niedawno deweloper rozpoczął natomiast budowę Osiedla Solnego na granicy Krakowa i Wieliczki. Krakowska spółka aktywnie działa także w innych miastach Polski, m.in. w Warszawie i we Wrocławiu.

Najnowsze

Co w Krakowie