Nowe punkty pobrań w Małopolsce. „Drive thru” w Krakowie i Wieliczce

W tym tygodniu w Małopolsce będzie działać już 47 punktów pobrań, gdzie mogą zgłaszać się pacjenci z podejrzeniem koronawirusa.

Nowe lokalizacje punktów to Klęczany, Kraków, Wieliczka i Myślenice.  11 listopada ruszy punkt drive thru w Wieliczce przy ul. Kościuszki 15. Punkt zostanie zorganizowany na parkingu kompleksu „Solne Miasto Wieliczka” (wjazd od al. Solidarności). Punkt będzie działał przez wszystkie dni tygodnia od godz. 8.00 do 12.00.

12 listopada zostanie uruchomiony 12 punkt w Krakowie. Punkt drive thru będzie działał przy ul. Kolnej 2, na parkingu przy Ośrodku Sportu i Rekreacji. W tym dniu, na placu targowym przy ul. Kazimierza Wielkiego ruszy również punkt pobrań w Myślenicach.

W punktach pobierania wymazów test może wykonać pacjent, któremu diagnostykę w kierunku COVID-19 zalecił lekarz rodzinny. Badanie jest bezpłatne, a jego koszt pokrywa Narodowy Fundusz Zdrowia. Osoby, które aktywowały Internetowe Konto Pacjenta, wynik testu mogą sprawdzić za jego pośrednictwem. Informacja o rezultacie badania jest również dostępne dla lekarza, który je zlecił.

Informacje na temat adresów i godzin funkcjonowania wszystkich punktów pobrań w Małopolsce są na bieżąco aktualizowane na stronie internetowej Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia w Krakowie oraz stronie pacjent.gov.pl. Potrzebne wskazówki można również uzyskać dzwoniąc pod bezpłatny numer Telefonicznej Informacji Pacjenta – 800 190 590.

(ko)

Najnowsze

Co w Krakowie