Nożownik zaatakował na pętli tramwajowej. 26-latek został zatrzymany

26-latek w okolicach pętli tramwajowej ugodził nożem w plecy  przebywającą tam osobę. Później dokonał rozboju w tramwaju. Został zatrzymany przez krakowskich policjantów. 

Wczoraj wieczorem krakowscy policjanci otrzymali kilka zgłoszeń z południowej części Krakowa o mężczyźnie, który przy użyciu noża ma grozić napotkanym osobom.

Około godziny 20 na jednej z pętli tramwajowych nieznany mężczyzna ugodził nożem w plecy przypadkowego przechodnia, z którym się pokłócił. Na całe szczęście ugodzenie nie było groźne i nie zagrażało życiu. Następnie agresor wsiadł do tramwaju, w którym według relacji świadków miał grozić nożem dwójce pasażerów. Po chwili mężczyzna miał podejść do kolejnych dwóch osób jadących tramwajem i w ich kierunku również kierował groźby, natomiast od jednego z nich po przyłożeniu noża do jego ciała zażądał oddania telefonu komórkowego. Po spełnieniu żądań napastnik zabrał telefon i pieszo oddalił się z miejsca.

Kryminalni z Komisariatu Policji V w Krakowie natychmiast przystąpili do poszukiwania sprawcy. Funkcjonariusze wykonali szereg czynności, które pozwoliły na ustalenie agresora oraz miejsca jego zamieszkania.

Około godziny 1:00 funkcjonariusze udali się do jednego z domów w Podgórzu Duchackim, w którym miał on przebywać. Po dotarciu na miejsce policjanci potwierdzili, że mężczyzna będący w ich zainteresowaniu jest w budynku, jednak drzwi do lokalu nikt nie chciał otworzyć.

Funkcjonariusze podjęli decyzję o siłowym wejściu do środka. Kiedy mężczyzna zauważył, że policjanci dostali się do środka lokalu próbował uciec przez okno, jednak próba ta została udaremniona przez kryminalnych, którzy zatrzymali agresywnego 26-latka. W trakcie przeszukania jego lokalu kryminalni ujawnili m.in. telefon, który mężczyzna zabrał podczas zdarzenia w tramwaju.

Po zakończonych czynnościach 26-latek został przewieziony do pobliskiego komisariatu, a następnie trafił do policyjnego aresztu. Trwają czynności, w trakcie których najprawdopodobniej przedstawione zostaną mu zarzuty w związku ze zdarzeniami, które miały miejsce minionej nocy.

Dodatkowo śledczy podejrzewają, iż 26-latek może być odpowiedzialny za dokonanie rozbojów mających miejsce listopadzie 2022 r. oraz w styczniu br. w rejonie Podgórza.

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie