Przez tydzień bez tramwajów na ul. Zakopiańskiej

fot. zikit

Tramwaje do zajezdni, autobusy na ulice. Od soboty, 22 sierpnia wyłączono ruch tramwajowy wzdłuż ul. Zakopiańskiej. Na tydzień.

Szykują się utrudnienia dla mieszkańców ulicy Zakopiańskiej, które potrwają do piątku, 28 sierpnia. Powód? Kolejny etap budowy Trasy Łagiewnickiej przy torowisku wzdłuż ul. Zakopiańskiej. Ale dzięki nim uruchomiony zostanie drugi tor tramwajowy.

Na czas prac wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa. Linia autobusowa nr 708 będzie łączyć pętle „Borek Fałęcki” i „Łagiewniki”.

Zmiany w kursowaniu linii tramwajowych:

 • nr 8, 19, 22 – będą kursować po trasach czasowo skróconych do pętli „Łagiewniki”. Godziny odjazdów na skróconych odcinkach pozostaną bez zmian.

Zastępcza linia autobusowa:

 • nr 708 – zastępcza linia autobusowa kursująca po trasie: „Borek Fałęcki” – ul. Zakopiańska – „Łagiewniki”.
  Linia będzie kursować z częstotliwością co 7,5 minuty w dni powszednie w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne (w niedzielę do godziny 8.00 co 15 minut). Autobusy będą zatrzymywać się na następujących przystankach:

  • przystanek końcowo-początkowy „Borek Fałęcki” będzie zlokalizowany na pętli; dodatkowo, w kierunku „Łagiewnik” będzie funkcjonował przystanek przelotowy zlokalizowany na ul. Zakopiańskiej, po wyjeździe z pętli;
  • przystanki „Solvay” oraz „Łagiewniki ZUS” będą funkcjonować w rejonie istniejących przystanków tramwajowych;
  • przystanki przelotowe „Łagiewniki” będą zlokalizowane: w kierunku „Borku Fałęckiego” na ul. Zakopiańskiej, natomiast w kierunku „Łagiewnik” na ul. Brożka.
  • przystanek końcowo-początkowy „Łagiewniki” będzie zlokalizowany na pętli.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:

Bilety okresowe wykupione na linie nr 8, 19 i 22 zachowują ważność na całej trasie linii nr 708. Pozostałe zasady zachowania ważności biletów okresowych pozostają bez zmian.

Zobacz, jak buduje się Trasa Łagiewnicka [zdjęcia, video]

Zobacz także