Oszuści sprzedają amulety na „cudowne uzdrowienie z koronawirusa”! Nie daj się nabrać!

Amulet / fot. Pixabay
Policjanci przestrzegają przed oszustami, wykorzystującymi epidemię koronawirusa. Szarlatani oferują środki, mające rzekomo cudowne właściwości i zwalczają wirusa. Sprzedają je w internecie lub podszywają się pod instytucje i organizacje, zwalczające i zapobiegające szerzeniu się koronawirusa czy też zajmujące się jego leczeniem. Nie dajmy się oszukać i o każdym taki przypadku informujmy policję!
 

W sieci pojawiły się oferty sprzedaży środków m.in. amuletów czy cudownych herbatek, które mają rzekomo uchronić przed zachorowaniem na koronawirusa czy też w przypadku zarażenia spowodować cudowne ozdrowienie. Problem dotyczy nie tylko nieuczciwych sprzedawców, ale i podszywania się pod służby sanitarne i Ministerstwo Zdrowia oraz inne instytucje i organizacje, które walczą z rozprzestrzenianiem się i szerzeniem koronawirusa. Odnotowano przypadki nieuczciwych ofert. W internecie rozpowszechniane są nieprawdziwe informacje dotyczące ewentualnych metod leczenia wirusa.

Policjanci przestrzegają przed tego typu oszustami. Nie wpuszczajmy osób, oferujących cudowne środki do domów i o każdym tego typu przypadku informujmy policję.

Policja będzie sprawdzać osoby, podlegające kwarantannie 

Jednocześnie resort zdrowia wdraża ścisły nadzór nad osobami objętymi kwarantanną domową. Policjanci będą przynajmniej raz na dobę sprawdzać, czy osoby te znajdują się w miejscu kwarantanny oraz czy nie potrzebują pomocy. Zebrane informacje będą przekazywane do służb sanitarnych i wojewodów. Sprawdzenie ma się odbywać głównie telefonicznie. Kontakt z policjantami ma zapewnić bezpieczeństwo zarówno funkcjonariuszom jak i osobom objętym kwarantanną. Czynności wykonywać będą tylko i wyłącznie funkcjonariusze umundurowani.

Infolinia NFZ dotycząca koronowirusa: 800-190-590.

Zobacz także