„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Park Jalu Kurka będzie otwarty dla mieszkańców. Jest porozumienie z salwatorianami

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

Dobra wiadomość dla mieszkańców centrum Krakowa – park Jalu Kurka zostanie otwarty i stanie się ogólnodostępnym miejscem. Władze miasta doszły do porozumienia salwatorianami, właścicielami tego terenu. Najpierw samorząd park wydzierżawi, a potem zamieni go na inną nieruchomość.

O porozumieniu z salwatorianami poinformował prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Prezydent zapowiedział też, że Park Jalu Kurka zostanie otwarty dla mieszkańców, stanie się ogólnodostępnym terenem. Zaznaczył jednak, że nie poda konkretnej daty otwarcia parku, ale stanie się to zanim transakcja zamiany gruntów z salwatorianami zostanie sfinalizowana. Miasto najpierw wydzierżawi park, a gdy wszystkie formalności zostaną załatwione, dostanie go na własność w zamian za inną lub inne nieruchomości.

Park Jalu Kurka

Park Jalu Kurka

(fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)

Według przewodniczącego Rady Miasta Krakowa Dominika Jaśkowca, do porozumienia z salwatorianami doszło, bo Rada Miasta uchwaliła miejscowy plan zagospodarowania, w którym park Jalu Kurka stał się teren ogólnodostępnej zieleni publicznej. – Właściciel terenu – zakon salwatorian, zmienił diametralnie zdanie i porozumiał się z miastem w kwestii otwarcia parku – komentuje Dominik Jaśkowiec. Toczące się kilka lat rozmowy nie przynosiły efektu – aż do środy 24 lutego. O ich efektach prezydent Jacek Majchrowski poinformował w piątek, 26 lutego 2021 roku. Wcześniej zwolennicy przejęcia parku przez miasto zbierali podpisy pod petycją wzywającą władze Krakowa do otwarcia tego zielonego terenu.

(GS)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca