Pawilon w Parku Lotników w końcu zostanie otwarty. Jest przetarg na dzierżawcę

Musisz przeczytać

Jest szansa na to, że pawilon z kawiarnią w Parku Lotników Polskich zostanie wreszcie otwarty. Gmina ogłosiła przetarg na dzierżawę tego obiektu. Chętni do prowadzenia kawiarni w tym miejscu mogą składać oferty do 6 września 2022 roku.

Przetarg dotyczy nieruchomości przy al. Pokoju. To działka o powierzchni 520 metrów kwadratowych oraz budynek – pawilon kawiarniano-edukacyjny o powierzchni zabudowy 151 mkw. (powierzchnia użytkowa 120 m2) wraz z wyposażeniem oraz infrastrukturą towarzyszącą. Chodzi o przyległy taras o powierzchni 324 mkw., wiatę śmietnikową o powierzchni 8 mkw., opaskę żwirową na zapleczu budynku o pow. 9 mkw. oraz grunt stanowiący dojście do tych obiektów o powierzchni 28 mkw.

Dzierżawca pawilonu ma prowadzić w nim kawiarnię, a powinien jeszcze podejmować „przedsięwzięcia edukacyjne i integrujące okoliczną społeczność”. Jeśli nawet dzierżawcę poznamy we wrześniu, nie oznacza to, że pawilon w Parku Lotników Polskich zostanie szybko otwarty. Nowy najemca będzie musiał na własny koszt przeprowadzić prace adaptacyjne obiektu.

Pawilon w Parku Lotników Polskich znajduje się w pobliżu stawu, który został udostępniony mieszkańcom już w ubiegłym roku.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca