Pełne ręce roboty na krakowskim lotnisku. Zaskakująca liczba zatrzymań

Musisz przeczytać

Od 1 do 18 maja 2023 roku funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krakowie-Balicach ujawnili lub zatrzymali podczas legitymowania i odprawy granicznej 50 osób. 

Podczas legitymowania zatrzymano 4 osoby, w tym 3 obywateli Polski. Natomiast podczas odprawy zatrzymano, bądź ujawniono 46 osób – 25 Polaków oraz 21 obywateli innych krajów.

– Jako przykład można podać historię Polaka, który był poszukiwany przez Policję, w celu odbycia łącznej kary 2,5 roku pozbawienia wolności. 35-latek został deportowany z Wielkiej Brytanii, gdzie wyjechał w celach zarobkowych. Został zatrzymany przez tamtejszą Policję i w związku z pobiciem skazany na karę pozbawienia wolności, po której odbyciu został deportowany do RP. Po przylocie do kraju okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez polską policję, w celu odbycia łącznej kary 2,5 roku pozbawienia wolności – tym razem za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – podaje straż graniczna.

Jakby tego było mało, podczas kontroli rzeczy zatrzymanego, ujawniono podrobione na wzór autentycznego czeskie prawo jazdy. Zatrzymany został osadzony w areszcie śledczym w Krakowie. 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca