Pięć dni utrudnień na dwóch zjazdach z autostrady A4 w Krakowie

W dniach 25 – 29 listopada 2022 roku (od piątku do wtorku) drogowcy remontować będą nawierzchnię na dwóch zjazdach z autostrady w Krakowie. Chodzi o łącznice na węzłach Tyniec i Bielany. One były remontowane w sierpniu, ale wykonawca musi poprawić to, czego wtedy nie zrobił. Roboty muszą być wykonywane w dzień, kierowców czekają więc spore utrudnienia.

Gdzie będzie prowadzony remont nawierzchni?
1.Węzeł Kraków Tyniec łącznica relacji Kraków Katowice;
2.Węzeł Kraków Bielany łącznica relacji Katowice Kraków;
3.Węzeł Kraków Bielany łącznica relacji Kraków Rzeszów;
4.Węzeł Kraków Bielany łącznica relacji Rzeszów Kraków.
Prace rozpoczną się w piątek, 25 listopada 2022 roku, o godz. 8:00. – W trakcie prac nastąpi zwężenie łącznicy. W przypadku zamknięcia relacji łącznicy wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Nie będzie utrudnień na ciągu głównym autostrady A4, a przy wystąpieniu zatorów na drogach doprowadzających do łącznic prace będą przerywane do momentu rozładowania zatorów – zapewnia Iwona Mikrut z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak zaznacza przedstawicielka GDDKiA, prace są uzależnione od warunków atmosferycznych i muszą być wykonywane przy dodatnich temperaturach. – Stąd nie można ich wykonywać nocą, gdy temperatura spada poniżej zera, bo uszorstnienie nawierzchni wykonywane będzie przy użyciu wody pod dużym ciśnieniem – tłumaczy Iwona Mikrut. I dodaje, że w przypadku sprzyjających warunków atmosferycznych oraz braku innych niesprzyjających okoliczności prace mogą zostać zakończone wcześniej, nawet do 27 listopada 2022 roku.

Fot. GDDKiA Kraków

Okazuje się, że remont na tych zjazdach był prowadzony w sierpniu tego roku. – Jednak badania kontrolne współczynnika tarcia przeprowadzone przez laboratorium drogowe GDDKiA O/Kraków przed odbiorem wykazały, że nie zostały spełnione wymagania określone w specyfikacji technicznej. Wykonawca musi poprawić szorstkość, więc przygotował program naprawczy zakładający doprowadzenie nawierzchni do stanu spełniającego wymagania – wyjaśnia Iwona Mikrut.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie