Pielęgniarka ze Szpitala Uniwersyteckiego to pierwsza zaszczepiona na koronawirusa w Krakowie

W Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie zaszczepiono na koronawirusa pierwszą osobę w Małopolsce. To Krystyna Matusik, pielęgniarka z tego szpitala. Jeszcze w niedzielę zaszczepionych zostanie ok. 100 pracowników tej placówki służby zdrowia.

Do Małopolski trafiło łącznie blisko 1300 dawek szczepionki przeciwko COVID-19: najwięcej – 825 – do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, zaś po 75 dawek do sześciu innych małopolskich placówek (do Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Krakowie, Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie, Szpitala Wojewódzkiego im. św. Łukasza w Tarnowie, Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie, Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu, Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu).

Pierwsze szczepienia na koronawirusa w Krakowie

Zdjęcie 1 z 8

(fot Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie)

Jako pierwsza w Małopolsce została zaszczepiona pielęgniarka ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. To Krystyna Matusik, pracująca na oddziale intensywnej terapii. W grupie pierwszych zaszczepionych w Krakowie był też prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

Ale jako pierwsza osoba w Polsce na koronawirusa została zaszczepiona Alicja Jakubowska, naczelna pielęgniarka szpitala MSWiA w Warszawie.

(GEG)

Najnowsze

Co w Krakowie