Pijana matka opiekowała się piątką dzieci

Ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie miała kobieta, która opiekowała się piątką dzieci. Najmłodsze z nich to kilkumiesięczny niemowlak. Matce grozi do pięciu lat więzienia.

Policjanci zostali powiadomieni o tym, że w jednym z domów na terenie powiatu brzeskiego nietrzeźwa matka opiekuje się dziećmi. O interwencję poprosili pracownicy opieki społecznej, którzy podczas wizyty wyczuli od kobiety woń alkoholu. Policjanci, którzy dojechali na miejsce sprawdzili stan trzeźwości matki. Okazało się, że kobieta, miała w organizmie ponad 2,3 promila alkoholu. – 33-latka w takim stanie opiekowała się pięciorgiem dzieci, z których najmłodsze to kilkumiesięczny niemowlak. Na szczęście dzieci były zadbane i nie wymagały pomocy medycznej, trafiły pod opiekę rodziny – relacjonują policjanci, którzy ustalają okoliczności tej sprawy. Jeśli okaże się, że kobieta swoim zachowaniem mogła doprowadzić do zagrożenia życia i zdrowia dzieci, może jej grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wszystkie materiały sprawy policjanci przekażą do sądu, który dokładnie sprawdzi sytuację rodzinną dzieci.

– Pamiętajmy, aby nie być obojętnym na przypadki przemocy i zaniedbywania dzieci. Rodziny borykają się z różnymi problemami, ale funkcjonują instytucje, których przedstawiciele (pracownicy socjalni, pedagodzy, kuratorzy, dzielnicowi, nauczyciele) są w stanie w ramach swoich kompetencji wspomóc rodzinę  w trudnych życiowych sytuacjach. W pilnych przypadkach należy reagować natychmiast, dzwoniąc pod numer alarmowy “112” – apeliką brzescy policjanci.

(red)

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie