Pikantne maile polityka PiS do kochanki. Policja szuka hakera, który ponoć miał je sfabrykować

Minął tydzień odkąd krakowska policja szuka sprawcy rzekomego włamania na skrzynkę mailową wojewody małopolskiego Piotra Ćwika. Śledczy sprawdzają też, czy polityk wysyłał maile do kochanki, ustalał z nią sprawy służbowe i nadużywał swojego stanowiska czy wiadomości te zostały jednak sfabrykowane i żadnego romansu w urzędzie nie było. Jakie są efekty śledztwa po siedmiu dniach?

Cała sprawa  ujrzała światło dziennie, gdy do naszej redakcji dotarła korespondencja, z której wynika, że Ćwik miał w urzędzie kochankę, z którą ustalał sprawy służbowe czy podwyżki dla swoich podwładnych. Podtrzymywanie tego romansu miały ułatwiać mu jego stanowisko oraz wyjazdy służbowe.

Szczegóły sprawy opisujemy poniżej:

Wojewoda twierdzi, że ktoś włamał mu się na skrzynkę. Z maili wynika, że w urzędzie miał… kochankę

Ćwik doniósł na policję, że ktoś włamał mu się na skrzynkę i sfabrykował maile. Miało to trwać nawet dwa lata, bo korespondencja rozpoczyna się w 2016 roku, a kończy 14 lutego 2018. Z maila wysłanego w Walentynki wynika, że para zakończyła domniemany romans.

Jakie są efekty śledztwa po tygodniu od złożenia zawiadomienia? – Nie podajemy szczegółów śledztwa – ucina rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń.

Zapytaliśmy więc, czy przeciągające się – naszym zdaniem – śledztwo, ma związek ze zbliżającymi się wyborami, w których Ćwik (PiS) startuje do sejmu. – Prowadzimy dochodzenie niezależnie od wyborów – mówi nam insp. Gleń. – Szukamy sprawcy. Jak się znajdzie to przygotujemy akt oskarżenia – dodaje.

Sprawa dotyczy włamania na prywatną skrzynkę mailową wojewody i wysłania sfabrykowanych wiadomości. Za takie przestępstwo grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Co z delegacjami?

Nasi dziennikarze poprosili także o wykaz delegacji, szkoleń i wyjazdów służbowych Ćwika oraz jego podwładnej, z którą miał romansować. Dziś mija termin, w którym urzędnicy mają obowiązek przesłać nam dokumenty.

(lm)

Znany polityk PiS mógł mieć romans ze swoją podwładną. Czego się boi wojewoda małopolski?

 

Najnowsze

Co w Krakowie