Pogoda utrudnia uszczelnianie przecieków w tunelach Trasy Łagiewnickiej

Trwa uszczelnianie przecieków w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Wstępnie prace miały zakończyć się 5 kwietnia, jednak z powodu niekorzystanych warunków pogodowych potrwają dłużej. 

14 kwietnia to nowy termin zakończenia prac prowadzonych w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Jak informuje KRKnews Michał Pyclik ze spółki Trasa Łagiewnicka, powodem przedłużenia się prac są niekorzystane warunki atmosferyczne – Z uwagi na temperaturę nie dało się przeprowadzić iniekcji. W tym czasie realizowane były prace przygotowawcze – podkreśla Michał Pyclik. 

Miejsca, w których zaobserwowano przesiąkanie wody, są uszczelniane za pomocą iniekcji wgłębnej specjalnymi preparatami, przy czym tego typu rozwiązanie może być stosowane, kiedy średniodobowe temperatury powietrza wewnątrz tunelu są powyżej 5 st. Celsjusza. Z tego powodu uszczelnianie tuneli w grudniu ubiegłego roku okazało się niemożliwe.  

Prace uszczelniające prowadzone są nocami. W tym czasie kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej musza liczyć się z czasowym zamknięciem tuneli. Od 12 kwietnia (środa) do 14 kwietnia (piątek) w godzinach od godz. 22:00 do 5:00 rano prace prowadzone będą w południowej części tunelu TD-04 (kierunek Ruczaj – Kurdwanów). Podczas prac tunel będzie zamknięty dla ruchu w kierunku ul. Zakopiańskiej

40. przecieków w tunelach Trasy Łagiewnickiej. Dotarliśmy do dokumentów

(JS)

 

 

3 KOMENTARZE

Najnowsze

Co w Krakowie