Pół miliona złotych z unijnego programu dla Szpitala Żeromskiego na sprzęt do walki z koronawirusem

Fot. www.zeromski-szpital.pl

Zarząd Województwa Małopolskiego przeznaczył pół miliona złotych na zakup sprzętu ratującego życie pacjentom Specjalistycznego Szpitala im. Stefana Żeromskiego. Pieniądze pochodzą z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, czyli są współfinansowane przez Unię Europejską.

– Mając na uwadze obecną sytuację dotyczącą zagrożenia epidemicznego oraz fakt, iż Specjalistyczny Szpital im. Stefana Żeromskiego jest jedną z placówek, do której trafiają pacjenci z podejrzeniem koronawirusa, skierowaliśmy dodatkowe środki na zakup sprzętu, który efektywnie wesprze lekarzy w walce o nasze zdrowie i życie – mówi Łukasz Smółka, wicemarszałek województwa małopolskiego.

Dodatkowe pieniądze pozwolą kupić nowy aparat USG przenośny do badania klatki piersiowej, bronchoskop, pompy infuzyjne, stacje dokujące do pomp, aparaty EKG, kardiomonitory, inkubator oraz mobilne lampy operacyjne.

Jak informuje Urząd Marszałkowski, dyrekcja Szpitala Żeromskiego została już poinformowana o możliwości zamawiania dodatkowego sprzętu.

Pieniądze (2,6 mln zł z budżetu państwa) na działania związane z przeciwdziałaniem COVID-19 otrzymają także inne lecznice: Krakowski Szpital Specjalistyczny im. Jana Pawła II, Szpital Specjalistyczny im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu, Grupa Nowy Szpital w Olkuszu sp. z o.o. oraz Szpital Uniwersytecki w Krakowie.

GS

Zobacz także