Policja zlikwidowała skład nielegalnych papierosów i tytoniu w Nowej Hucie

Blisko pół miliona złotych mógł stracić Skarb państwa, gdyby do obiegu trafiły papierosy bez akcyzy i nielegalny tytoń, zarekwirowane w Nowej Hucie przez policjantów. Na rynek nie trafi 1800 paczek papierosów, 62 krajanki tytoniowej oraz 600 kg liści tytoniu.

W miniony piątek (25 listopada 2022) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej wspólnie z funkcjonariuszami Małopolskiego Urzędu Celno-Skarbowego, przeszukali  jedną z podejrzanych posesji na terenie Nowej Huty. Na miejscu znaleźli m.in. ponad 1850 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 60 kg krajanki tytoniowej. Zatrzymali też dwóch przebywających tam mężczyzn. Potem policjanci pojechali do jednej z miejscowości w województwie. świętokrzyskim, aby przeszukać posesję należącą do jednego z zatrzymanych. Tam śledczy znaleźli i zabezpieczyli ponad 600 kg liści tytoniu.

Fot. małopolska policja

– Gdyby znaleziony przez funkcjonariuszy towar trafił na rynek, straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosłyby prawie 500 tysięcy złotych – informują policjanci. Zatrzymani mężczyźni zostali przewiezieni do siedziby Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą krakowskiej komendy miejskiej, gdzie złożyli wyjaśnienia. Podejrzani odpowiedzą za naruszenie przepisów karno-skarbowych, za co grozić im może wysoka kara grzywny, pozbawienia wolności albo obie te kary łącznie.

(red)

Najnowsze

Co w Krakowie