Policjanci z Krakowa zatrzymali busa pełnego nielegalnych migrantów

Policjanci krakowskiego oddziału prewencji zatrzymali w Bielsku Podlaskim busa, podróżowało nim 29 obywateli Iraku, którzy nielegalnie przekroczyli granicę – informuje małopolska policja i publikuje zdjęcia z akcji mundurowych z Krakowa.

Bus pełen migrantów

Zdjęcie 1 z 4

Wczoraj (21 listopada), przed godz. 14, policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Krakowie, na posterunku kontrolnym w Bielsku Podlaskim zatrzymali do kontroli drogowej busa na mazowieckich tablicach rejestracyjnych. – Za kierownicą renault siedział 37-letni obywatel Ukrainy. W trakcie prowadzonej kontroli okazało się, że w przestrzeni ładunkowej znajdują się inne też osoby. Mundurowi ujawnili, siedzących na podłodze pojazdu, 29 obywateli Iraku. Mężczyźni byli wycieńczeni, głodni i spragnieni – relacjonują krakowscy mundurowi.

Okazało się, że wszyscy nielegalnie przebywali na terytorium Polski. Mundurowi podali im wodę, a po przewiezieniu do budynku komendy zapewnili również ciepły posiłek. Żaden z pasażerów busa nie potrzebował pomocy medycznej i mężczyźni ostatecznie zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej.

Kierowca busa trafił do policyjnego aresztu. Teraz 37-latek odpowie za pomoc w nielegalnym przekroczeniu granicy.

(red, fot. małopolska policja)

Najnowsze

Co w Krakowie