Policjantka z Krakowa odeszła na wieczną służbę. Miałą 49 lat

Po długiej walce z chorobą, w wieku 49 lat odeszła krakowska policjantka asp. szt. Aneta Krzak. Była jedyna przewodniczka psów służbowych w całej Małopolsce. O jej śmierci poinformowali koledzy.

„Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w nocy z 3 na 4 lutego 2024 roku, po długiej walce z chorobą, w wieku 49 lat, zmarła nasza Koleżanka asp. szt. Aneta Krzak” – przekazała w poniedziałek małopolska policja. 

Funkcjonariuszka rozpoczęła swoją służbę w 2004 roku, a od 2009 roku pracowała jako przewodniczka psa służbowego w Wydziale Sztab Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Współpracownicy zmarłej wspominają, że z oddaniem zajmowała się powierzonymi jej zwierzakami.

Jako funkcjonariuszka służyła od 20 lat, w tym 15 lat jako przewodniczka psa służbowego. Dzień w pracy, rozpoczynała od przygotowania czworonogów do rozpoczęcia służby. – Muszę je wybiegać, posprzątać kojce, wykonać pielęgnację, a następnie melduję gotowość do działań przełożonym – opowiadała przed laty w jednym z wywiadów.

– Była dobrą policjantką i życzliwą koleżanką. Z oddaniem zajmowała się psami służbowymi, które miała pod swoją opieką. Kierownictwo małopolskiego garnizonu Policji, funkcjonariusze oraz pracownicy cywilni łączą się w bólu z pogrążoną w żałobie rodziną. Cześć Jej pamięci! – czytamy na Facebooku Małopolskiej Policji.

Patrycja Bliska 

Kraków: Szczęśliwy finał poszukiwań 9-latka. Dziecko znaleziono pod śmietnikiem

Najnowsze

Co w Krakowie