Nocny pościg, staranowany radiowóz, groźba wysokiej grzywny i więzienia

Musisz przeczytać

Przez 17 kilometrów policjanci ścigali vw golfa. Gdy próbowali zablokować mu drogę, uciekinier staranował radiowóz. Kierowca był trzeźwy, nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed policją, bo nie miał uprawnień do siedzenia za kierownicą. Nocny pościg może się dla niego skończyć grzywną w wysokości 30 tys. złotych!

Nocny pościg na drodze krajowej nr 75 miał miejsce we wtorek (1 lutego 2022 r.). O godzinie 22 w miejscowości Gnojnik funkcjonariusze brzeskiej drogówki zauważyli pojazd marki VW GOLF, którego kierujący na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, ale ten nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Policjanci ruszyli za nim w pościg . W trakcie ucieczki kierujący golfem nadal popełniał szereg wykroczeń, narażał na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego, m.in. nie sygnalizował manewru skrętu, kilkukrotnie tracił panowanie nad kierowanym pojazdem, zjeżdżał na przeciwległe pobocze, jechał środkiem drogi, uniemożliwiając wyprzedzenie przez ścigających go policjantów, zmuszał jadące z naprzeciwka pojazdy do zjechania na pobocze.
Pościg zakończył się po 17 kilometrach. Policjantom udało się zmusić kierującego do zatrzymania i zablokować go. Wtedy jednak siedzący w golfie 20-latek gwałtownie cofnął, taranując i uszkadzając radiowóz. Policjanci wybiegli z radiowozu i obezwładnili kierującego – 20-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. Badanie alkotestem wskazało, że mężczyzna był trzeźwy. Jak tłumaczył, powodem ucieczki było to, że nie posiada uprawnień do kierowania. Mężczyzna przyznał, że ukończył już kurs prawa jazdy, natomiast „nie zdążył przystąpić do egzaminu”. – Teraz swoje plany związane z chęcią uzyskania upragnionego dokumentu będzie musiał odłożyć… na co najmniej kilka lat – nie ukrywają policjanci.

Kierujący spędził noc w policyjnym areszcie i następnego dnia został mu przedstawiony zarzut w związku z niezatrzymaniem się do policyjnej kontroli. Za to przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet na okres 15 lat. Natomiast w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi zostanie skierowany do sadu odrębny wniosek o ukaranie 20-latka – za te naruszenia grozi mu grzywna do 30000 zł.

(red)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca