Półtora tys. maluchów bez przedszkola!

Ponad półtora tysiąca dzieci z Krakowa nie dostało się do przedszkoli. Placówki samorządowe zakończyły już swoją rekrutację i niestety nie były w stanie zaoferować miejsca dla wszystkich trzylatków zgłoszonych do konkursu. Nadzieją jest szybka reakcja rodziców, którzy aplikowali do kilku przedszkoli, ale po pozytywnym rozpatrzeniu ich wniosku, nie wycofali pozostałych aplikacji.

Zgodnie z przewidywaniami urzędników, nie udało się zapewnić miejsca dla wszystkich przedszkolaków w placówkach samorządowych. W sumie brakuje półtora tysiąca miejsc dla trzylatków zgłoszonych do rekrutacji. Okazuje się jednak, że część dzieci będzie miała szanse na pójście do przedszkola, bo nadal są wolne miejsca w placówkach nie samorządowych publicznych.

Część rodziców złożyła wnioski do kilku placówek lub zdecydowała się na wysłanie dziecka do przedszkola prywatnego nie wycofując jednocześnie swojej aplikacji z systemu. – To może zafałszować obraz utrudniając podjęcie działać w celu zapewnienia miejsc jak największej liczbie dzieci – tłumaczy wiceprezydent Krakowa Katarzyna Król.

Szczegółowe informacje na temat przebiegu rekrutacji oraz placówek oferujących wolne miejsca dla przedszkolaków można uzyskać telefonicznie pod numerami telefonów 12 616 51 86 lub 12 616 51 92. Informacje są dostępne również za pośrednictwem platformy edukacyjnej www.portaledukacyjny.krakow.pl

(pt)

fot. iStock.com/Magda S

Najnowsze

Co w Krakowie