„Rada„Rada„Rada
„Rada„Rada„Rada

Pomysł „centralizacji szpitali” wywołał burzę w Małopolsce. Bardzo mocne słowa do posła

Musisz przeczytać

Rehabilitacja po Covidowa
Rehabilitacja po Covidowa

„Twój brak profesjonalizmu a zwłaszcza kłamliwe, pokrętne tłumaczenie faktów, jest porażający” – napisał były starosta bocheński do Stanisława Bukowca, posła Porozumienia z Małopolski.

W grudniu Adam Niedzielski, minister zdrowia powołał zespół, który ma przygotować plan restrukturyzacji szpitali. Pomysł zakłada przejęcie powiatowych szpitali przez rząd oraz ich centralizację, co spotkało się ze sprzeciwem samorządów, m.in. w Małopolsce. Jak informowała „Gazeta Wyborcza”, do końca lutego mają być gotowe założenia projektu, a w maju ma być gotowa ustawa.

O tym pomyśle w kontekście szpitala w Bochni wypowiedział się Stanisław Bukowiec, poseł Porozumienia z Małopolski. Napisał w oświadczeniu m.in. że „nie ma żadnego projektu rządowego w sprawie ewentualnych zmian w nadzorze właścicielskim nad szpitalami w Polsce”, a „minister zdrowia przedstawił mediom jedynie swoją opinię”. 

Głos w sprawie zabrał Ludwik Węgrzyn, były starosta bocheński i nie przebierał w słowach.  „Twój brak profesjonalizmu, a zwłaszcza kłamliwe, pokrętne tłumaczenie faktów, jest porażający. Planowane przez Twój Rząd zmiany sytuacji właścicielskiej szpitali powiatowych to nie jest sygnał o ich likwidacji to tylko zamiar ich bolszewickiej nacjonalizacji (upaństwowienia). To próba ukradzenia samorządom majątku, w który społeczeństwo gmin i powiatów włożyło w ostatnich 20 latach miliardy złotych na inwestycje, remonty i doposażenie w nowoczesny sprzęt. Dla poprawy standardu leczenia swoich obywateli” – napisał na Facebooku, co odnotował portal bochnianin.pl.

(ko)

Harder
Harderfit
- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca