Poprawia się stan zdrowia Stanisława Dziwisza. Kardynał odprawił msze w kaplicy szpitalnej

Poprawił się stan zdrowia kardynała Stanisława Dziwisza, byłego sekretarza Jana Pawła II i emerytowanego metropolity krakowskiego. W sobotę, 23 grudnia, został przewieziony karetką do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Archidiecezja Krakowska apelowała o modlitwę.

Przypomnijmy, że kardynał od kilku dni przebywa w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie ze względu na istniejącą od kilku dni infekcję dróg oddechowych. „Prosimy o modlitwę za Księdza Kardynała, szczególnie o jego szybki powrót do zdrowia” – napisał 23 grudnia rzecznik krakowskiej Kurii ks. Łukasz Michalczewski.

Kardynał Dziwisz trafił do szpitala. „Prośba o modlitwę”

Jak przekazała Archidiecezja Krakowa w homilii ks. kard. Stanisław Dziwisz powiedział, że Jezus Chrystus wkracza w trudne dzieje człowieka. – Wkracza w „ruiny” naszych osobistych planów, marzeń, doświadczeń, niepowodzeń, słabości i lęków. Wkracza w „ruiny” rozbitych rodzin i skłóconych społeczności. Wkracza w „ruiny” narodów pogrążonych w konfliktach, w wojnach, w przemocy i nędzy – przekazało biuro prasowe Archidiecezji krakowskiej. 

Kardynał Stanisław Dziwisz ma 84 lata. Przez wiele lat był sekretarzem papieża Jana Pawła II. 3 czerwca 2005 roku przyjął z rąk Benedykta XVI nominację metropolitę krakowskiego. W marcu 2006 roku Benedykt XVI podniósł go do godności kardynalskiej. 8 grudnia 2016 roku papież Franciszek przyjął rezygnację kard. Dziwisza z funkcji metropolity krakowskiego.

Patrycja Bliska 

 

 

 

Najnowsze

Co w Krakowie