Posłanka PiS-u ostro o antyszczepionkowcach: To ignoranci bez pojęcia o medycynie

Musisz przeczytać

– To ignoranci bez pojęcia o medycynie, wirusologii. Oni mają swoje opinie, wygłaszają je. Czytają to w internecie. Niektórzy celowo dezinformują. Apeluję o rozsądne myślenie. Medycyna uratowała wiele żyć – mówiła na antenie Radia Kraków posłanka PiS, była wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

To jedna z mocnijszych wypowiedzi polityka PiS-u ws. szczepień. Szczurek-Żelazko podkreśla jednak, że „nadmiarowe zgony niepokoją”.

– Covid ma duże znaczenie w tych zgonach. W Polsce liczbowo wskaźnik jest bardzo wysoki, ale na całym świecie pandemia zbiera żniwo. To zgony bezpośrednio związane z Covidem, z chorobami współistniejącymi i ograniczoną dostępnością do świadczeń zdrowotnych – podaje była wiceminister.

Posłanka przestrzega, że może dojść do czwartej fali.

– Wskaźniki nadmiarowych zgonów muszą być przestrogą. Jak dojdzie do czwartej fali, która będzie podobna do trzeciej, znowu może być zamknięcie gospodarki, mogą być obostrzenia w życiu społecznym. Będzie też konieczność przygotowania miejsc w szpitalach. To się wiąże z ograniczeniem dostępności do świadczeń zdrowotnych dla innych pacjentów. Stąd apel o szczepienie. To jedyna metoda zapobiegania ciężkiemu przebiegowi choroby Covid. Jak się zaszczepimy, nie będziemy chorować w tak ostry sposób – zaznacza Szczurek-Żelazko.

jk 

 

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca