Posłanka PiS z Wieliczki o protestach po wyroku TK: Akty wandalizmu nie pomagają w dyskusji

Musisz przeczytać

Urszula Rusecka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z Radiem Kraków wypowiedziała się na temat ustawy antyaborcyjnej, pandemii i pomocy dla przedsiębiorców.

Kilka dni temu Trybunał Konstytucyjny opublikował wyrok w sprawie zakazu aborcji. W Krakowie, podobnie jak w innych miastach Małopolski, zawrzało. – Najważniejsze jest kierowanie się zdrowiem, życiem kobiety i dziecka. Trzeba dać kłam temu, o czym na ulicach się rozmawia. Na pewno te wulgaryzmy i akty wandalizmu nie pomagają w dyskusji nad wartościami nadrzędnymi – mówiła Rusecka na antenie Radia Kraków.

Więcej miejsca poświęciła pandemii. Przypomnijmy, że ostatnio prezydent Jacek Majchrowski apelował o pomoc dla Krakowa, który pozbawiony jest ruchu turystycznego. Chodziło m.in. o pieniądze na wyrównanie mniejszych wpływów z podatku od nieruchomości i na inwestycje.

  • Apele pana prezydenta Majchrowskiego i burmistrza Wieliczki są zasadne, ale poszczególne branże otrzymują pieniądze z tarczy branżowej. Dla nich jest pomoc. Mają dofinansowanie. Spotykam się z przedsiębiorcami, którzy mają dofinansowanie z tarcz PFR. Tam są uruchamiane środki. Na takich samych zasadach przedsiębiorcy z Wieliczki i Krakowa otrzymują pomoc. Nie rozumiem… – dodała Rusecka.

(ko)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca