Prezydent elekt Krakowa złożył mandat poselski. Zostanie zaprzysiężony 7 maja

Prezydent elekt Krakowa Aleksander Miszalski (Koalicja Obywatelska) złożył mandat poselski. Jego miejsce w Sejmie zajmie radny Dominik Jaśkowiec.

Poseł nie może sprawować jednocześnie funkcji w samorządzie terytorialnym. Z tego też względu Miszalski złożył w środę mandat poselski, o czym poinformował w mediach społecznościowych. „Cieszę się, że przez ostatnie pięć lat mogłem Was w nim reprezentować. Mandat obejmie Dominik Jaśkowiec, któremu gorąco kibicuję. Na pewno zdziała dla nas wszystkich wiele dobrego w Sejmie” – napisał prezydent elekt.

Pierwszą sesję nowo wybranej Rady Miasta Krakowa zwołano na godz. 10 w dniu 7 maja. Podczas niej Aleksander Miszalski złoży prezydenckie ślubowanie. 

Dominik Jaśkowiec jest radnym Krakowa od 2010 roku, przez pierwsze cztery lata kończącej się kadencji pełnił funkcję przewodniczącego rady miasta. W wyborach parlamentarnych Jaśkowiec startował do Sejmu z dziewiątego miejsca na krakowskiej liście Koalicji Obywatelskiej. Otrzymał szósty najlepszy wynik (nieco ponad sześć tysięcy głosów), jednak do parlamentu dostało się w tym okręgu tylko pięcioro posłów KO.

Dominik Jaśkowiec nowym posłem? Aleksander Miszalski zwalnia mandat

O zwycięstwie Aleksandra Miszalskiego z Koalicji Obywatelskiej w wyborach na prezydenta Krakowa zadecydowała różnica 5434 głosów (zdobył 51,04 proc.). W II turze wyborów wygrał z Łukaszem Gibałą (poparło go 48,96 proc. głosujących) ze Stowarzyszenia Kraków dla Mieszkańców.

Gibała nie pogratuluje zwycięstwa Aleksandrowi Miszalskiemu. „Wybieram się na urlop”

Najnowsze

Co w Krakowie