Przebudowa ul. Kościuszki i Zwierzynieckiej. Uruchomiono punkty informacyjne. Będą otwarte 1,5 godziny

Tylko przez kilka godzin będą czynne dwa punkty informacyjne na budowie ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej. Za ich pośrednictwem mieszkańcy będą mogli uzyskać informacje dotyczące harmonogramu budowy, utrudnień w ruchu oraz organizacji miejsc parkingowych.

Przebudowa ulic Kościuszki i Zwierzynieckiej w Krakowie, która rozpoczęła się 2 września, jest szczególnie uciążliwa dla mieszkańców. Na czas prac wprowadzono zmiany w organizacji ruchu drogowego i komunikacji miejskiej. Dla mieszkańców remontowanych ulic wyznaczono dodatkowe miejsca parkingowe.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zorganizował dwa punkty informacyjne dla mieszkańców. Jeden zlokalizowano przy skrzyżowaniu ul. Zwierzynieckiej i Powiśle. Drugi znajduje się  na ul. Kościuszki w  rejonie skweru Lajkonika. Punkty będą czynne dzisiaj ( 12 wrzesień)  przez kilka godzin: punkt przy ul. Powiśle, w godz. 10.00-11.30, punkt  w rejonie skweru Lajkonika, w godz. 12.00-13.30

 – Zachęcamy, zwłaszcza osoby zainteresowane dojazdem do miejsc postojowych. Na miejscu obecni będą m.in. przedstawiciele wykonawcy robót. Będzie okazja do ustalenia zasad dostępności do przestrzeni objętej pracami. – przekazał Zarząd Dróg Miasta Krakowa.

W związku z remontem miasto podjęło decyzję o przygotowaniu dodatkowych miejsc parkingowych dla mieszkańców, którzy posiadają abonamenty postojowe dla sektorów A2, A6 i C7. Od 5 września mieszkańcy z abonamentami dla sektorów A6 i C7 mogą korzystać z ok. 60 miejsc dla pojazdów przy al. Focha (pomiędzy halą 100-lecia KS Cracovia a placem zabaw). Od 23 września zostanie uruchomiony parking dla ok. 50 pojazdów przy ul. Powiśle (naprzeciwko budynków nr 2 i 4). Umożliwi on parkowanie mieszkańcom z abonamentami dla sektorów A2 i A6.

Mieszkańcy mają problem z przejściem remontowaną ulicą Zwierzyniecką. Po nasze interwencji ZDMK obiecuje zmiany

Patrycja Bliska 

1 KOMENTARZ

Najnowsze

Co w Krakowie