Polecane Polityka Publicystyka

“Przepełnieni nienawiścią mają Polaków za głupców”. Mocna odpowiedź!

Przepełnieni nienawiścią i zaślepieni chęcią odwetu, mając polaków za głupców, za wszelką cenę starają się pisać historię od nowa. W ich ciasnych umysłach nie mieści się myśl, że te urojenia nie są dziedzictwem narodu – pisze w ostrych słowach Grzegorz Gondek, były przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Krakowie.

To odpowiedź na tekst dr Jerzego Bukowskiego, który dziś rano ukazał się na naszej stronie. Można go przeczytać tutaj:

Nasz felietonista pisze ostry list do ministra! “Szanujemy i akceptujemy zbrodniarzy!”

Kilka godzin po publikacji dostaliśmy polemikę od polityka SLD. Tekst prezentujemy w całości.

Naród wspaniały tylko ludzie ku**y

– właściwie te słowa Marszałka Józefa Piłsudskiego mógłby wystarczyć za podsumowanie korespondencji pomiędzy dr Jerzym Bukowskim a ministrem Mariuszem Błaszczakiem, lecz w obliczu prawdy nie można na nich poprzestać.

W państwie obecnej władzy, na oczach narodu, dokonuje się zbrodnia na polskiej historii. Środowiska skupione w różniej maści organizacjach kombatanckich i niepodległościowych uzurpują sobie prawo do ustalania i wskazywania „prawdziwych i prawych” patriotów. Przepełnieni nienawiścią i zaślepieni chęcią odwetu, mając polaków za głupców, za wszelką cenę starają się pisać historię od nowa. W ich ciasnych umysłach nie mieści się myśl, że te urojenia nie są dziedzictwem narodu.

Grzegorz Gondek

Otóż, żeby nie wiem jak się wytężali to nie zakłamią historii i nie wymażą z niej okresu powojennej polski. Okresu w którym żyli nasi dziadkowie i rodzice i w którym rodziliśmy się my. To była nasza Polska, którą kochaliśmy choć miłość ta, jak każda bywała trudna. Korespondenci wymieniają uwagi na temat pozbawienia stopni wojskowych Generała Wojciecha Jaruzelskiego – Prezydenta Polski, a także innych jak to poetycko ujęli „zaprzańców”!

Panowie, rozumiem że dla Was bohaterami są tacy ludzie jak zdrajca Kukliński, który za pieniądze CIA sprzedał ojczyznę, pijany generał wydający polecenia pilotom (wszyscy wiemy czym się to skończyło), bandyta Ogień mordujący na Podhalu rodaków czy prezydent, którego największym osiągnięciem była walka z premierem w Brukseli o krzesło. Każda akcja zawsze wywołuje reakcję, zaostrza spór i pogłębia rany.

Ostrzegam, nie tędy droga. Stworzycie precedens, którego nie da się cofnąć. Ludzie odpłacą wam pięknym za nadobne, przyjdą czasy gdy waszych bohaterów będą degradować i zrzucać z cokołów, przyjdzie czas gdy skalanym kryptom wawelskim przywrócony zostanie spokój, jeśli tego chcecie to czyńcie tak dalej, jeśli chcecie spokoju to WARA WAM OD GENERAŁA!!!

Grzegorz Gondek, były przewodniczący SLD w Krakowie

Zdjęcie tytułowe: Pixabay

Teksty publikowane w dziale Publicystyka są prywatnymi opiniami autorów. Chcesz podzielić się swoimi przemyśleniami lub wyrazić swoje zdanie na naszym portalu? Napisz: redakcja@krknews.pl.

Zobacz także:

Ej, uchodźcy, zapraszamy do Krakowa. Macie sporo ścian do obstawienia