Przepełnione kosze na śmieci. MPO się broni i wskazuje winnych

W ostatnim czasie mieszkańcy Krakowa wielokrotnie informowali  o przepełnionych koszach na śmieci. Na dowód umieszczali w Internecie zdjęcia przepełnionych koszy, z których śmieci po prostu się wysypywały. Problem dotyczył całego Krakowa. Do sprawy przed Sylwestrem odniósł się wiceprezydent Krakowa. Teraz głos zabrało Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania. 

Problem z przepełnionymi koszami pojawił się w Krakowie wraz z intensywnymi opadami śniegu. Ilość śmieci zalegająca w całym mieście była tak duża, że do sprawy odniósł się wiceprezydent Andrzej Kulig. Jak tłumaczył, duża cześć pracowników MPK zaangażowana była w odśnieżanie miasta i to był w tamtym momencie priorytet dla władz miasta. Dopiero jak uporano się ze śniegiem, można było przerzucić cześć pracowników MPO do  opróżniania koszy. 

Radny publikuje zdjęcie przepełnionego kosza na śmieci. Wiceprezydent: to klasyczny populizm

Po śniegu nie ma już śladu, a do sprawy ulicznych koszy powróciło MPO. Jak się okazuje, atak zimy nie był jedynym powodem problemów z utrzymaniem czystości.  MPO odpowiedzialne za utrzymanie czystości na ulicach Krakowa podzieliło się zdjęciami, co trafia do ulicznych koszy. Na ulicy lądują nie tylko zwykłe śmieci, ale też odpady domowe, ubrania, a nawet materace z łóżek.

 – Sami zobaczcie, co trafia do koszy ulicznych. Worki z odpadami domowymi to widok na porządku dziennym. Ubrania. Też są. Znajdzie się nawet materac z łóżka
Kosz uliczny to nie miejsce na takie odpady – apeluje MPO i jednocześnie wskazuje, co można wyrzucać do ulicznych koszty: „Można tu wyrzucać drobne śmieci, które powstają w momencie, kiedy jesteśmy akurat na ulicy – czyli np.  zużyte chusteczki higieniczne,  papierki po cukierkach,  psie odchody (jeśli jesteśmy akurat na spacerze z psem) itp.”
 – A odpady z gospodarstw domowych wyrzucajcie  do worków lub pojemników przeznaczonych do segregacji, które są dostępne w domach i na osiedlach.
Bez dodatkowych opłat odbieramy też  odpady wielkogabarytowe,  zielone,  elektroodpady,  tekstylia, a do Waszej dyspozycji są również  eko-pudełka i  dwa punkty PSZOK, w których pozbędziecie się prawie wszystkiego – wylicza MPO.

fot. MPK 

MPO jednocześnie przypomina, że pełne kosze można zgłaszać mailowo:  interwencje24h@mpo.krakow.pl lub telefonicznie 12 646 23 61.

(JS)

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze

Co w Krakowie