Punkty szczepień na koronawirusa. Wiemy, gdzie ich nie ma w Małopolsce i pod Krakowem

W ponad 20 gminach w Małopolsce na razie nie ma ani jednego punktu szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2. To dlatego krakowski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił dodatkowy nabór podmiotów, które mogłyby szczepić przeciwko koronawirusowi. Na razie nie mogą na to liczyć m.in. mieszkańcy podkrakowskich Niepołomic i Liszek, ale też Wadowic, Muszyny, Białego Dunajca, Nowe Brzeska.

Oficjalny komunikat płynący od wojewody małopolskiego i NFZ w Krakowie jest bardzo optymistyczny. – Dostęp do miejsca szczepienia, blisko swojego miejsca zamieszkania, ma około 90 procent dorosłych mieszkańców Małopolski – informuje dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska. Ale wykazu punktów szczepień jeszcze nie ma.

Za to okazuje się, że konieczny jest dodatkowy nabór podmiotów, bo w ponad 20 gminach nie zgłosił się żaden ośrodek gotowy wykonywać szczepienia na koronawirusa. Sodatkowy nabór dotyczy tych gmin, w których nie ma żadnego punktu szczepień.

Wiemy, gdzie na razie nie ma punktów szczepień ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2.

Oto wykaz takich gmin w Małopolsce:
Drwinia
Żegocina
Trzciana
Alwernia miasto
Alwernia obszar wiejski
Libiąż miasto
Libiąż obszar wiejski
Bolesław
Gręboszów
Liszki
Kozłów
Rytro
Nawojowa
Jabłonka
Przeciszów
Nowe Brzesko miasto
Nowe Brzesko obszar wiejski
Lisia Góra
Kościelisko
Biały Dunajec
Spytkowice
Tomice
Niepołomice miasto
Niepołomice obszar wiejski
Wadowice miasto
Wadowice obszar wiejski
Muszyna

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie