Radni i urzędnicy dostali maile z pogróżkami. Jedna radna nawet odpisała…

„Zabiję cię, rozwalę ci łeb. Mam broń” – maile tej treści otrzymali krakowscy radni i urzędnicy magistratu. Treść pogróżek ujawnili radni Łukasz Gibała oraz Alicja Szczepańska. Radna przyznała też, że odpisała na maila.

Maile z pogróżkami radni otrzymali w niedzielę, 22 maja 2022 roku, późnym wieczorem. Wygląda na to, że wszyscy o tej samej porze – o godz. 22.01. Treść maila z pogróżkami ujawnili na swoich profilach facebookowych radni Łukasz Gibała i Alicja Szczepańska. „Zabiję cię, rozwalę ci łeb. Mam broń” – napisała osoba grożąca radnym.

Fot. screen Facebook Alicji Szczepańskiej

– Jeszcze dzisiaj zgłosimy tę sprawę na policję. Możemy się z kimś nie zgadzać, możemy być po przeciwnych stronach politycznej barykady, ale dla takiej agresji nie może być pobłażania ani usprawiedliwienia – tak maila z pogróżkami skomentował Łukasz Gibała.

Nieco inaczej zareagowała Alicja Szczepańska. – Gróźb nie należy lekceważyć, więc Policja już wczoraj podjęła czynności w tej sprawie i będzie kontaktować się z wszystkimi adresatami. Osobiście ja wniosku o ściganie sprawcy nie będę zgłaszać, bo biorąc pod uwagę powszechność tych gróźb prawdopodobieństwo ich spełnienia jest niższe niż zdarzenia drogowego – stwierdziła radna Szczepańska. I przyznała, że „pokusiła się” o odpowiedź na mail z którego te słowa zostały wysłane. – Jak nigdy zacytowałam Prezydenta Dudę – oznajmiła radna. Co napisała? „Szanowny Panie Nie strasz, nie strasz bo się…….. Z poważaniem….”

(GS)

Najnowsze

Co w Krakowie