Radni sejmiku i marszałek województwa też dostaną sowitą podwyżkę

Musisz przeczytać

Radni małopolskiego sejmiku i marszałek województwa dostaną podwyżki. Spore podwyżki. Są już projekty uchwał w tej sprawie, a w budżecie województwa na 2022 rok zaplanowano już większe wydatki na ten cel.

Coraz więcej samorządów korzysta z możliwości podniesienia diet radnym oraz wynagrodzeń dla wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Jak już informowaliśmy, tak stanie się w Krakowie, gdzie radni i prezydent dostaną bardzo duże podwyżki.

Podobne projekty są już w sprawie diet dla radnych małopolskiego sejmiku i marszałka województwa. Będą głosowane na najbliższej sesji sejmiku, w poniedziałek 22 listopada 2021 roku. Co przewidują te projekty?

Obecny limit diet to 2 684 złotych miesięcznie, a możliwy dzięki ustawie sprzed kilku miesięcy to aż 4 294 zł. I taką dietę będzie otrzymywał przewodniczący małopolskiego sejmiku. Wiceprzewodniczący sejmiku i szefowie komisji, a także szefowie klubów dostaną 95 proc. tej kwoty. Pozostali radni mogą liczyć na 90 proc. limitu.

Z kolei maksymalna pensja marszałka to obecnie ok. 12,5 tys. zł, zaś dopuszczalna górna granica – nieco ponad 20 tys. złotych. I tyle po podwyżce otrzyma marszałek województwa małopolskiego.

Podobnie jak w przypadku władz Krakowa, radni małopolskiego sejmiku i marszałek województwa dostaną wyrównanie od sierpnia tego roku.

(GEG)

- Advertisement -spot_img

Przeczytaj również

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Advertisement -spot_img

Najnowsze

KRK News Poleca